Back to Top

Byłem sprzedawcą, jestem programistą - historia Przemka

Skończyłem magistra na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu ze specjalnością Handel i Marketing. Przez 6 lat pracowałem jako przedstawiciel handlowy w różnych branżach od telekomunikacji, przez FMCG, po branżę przemysłową. Miałem bezpośredni kontakt z klientem, zajmowałem się sprzedażą oraz utrzymaniem relacji z klientami na podległym mi terenie.

Nie odczuwałem satysfakcji z zawodu, brakowało mi namacalnych efektów mojej pracy. Inaczej było z programowaniem - do nauki podchodziłem wcześniej samodzielnie, więc miałem już pewien kontakt z branżą IT. Niestety wciąż brakowało mi samozaparcia i systematyczności, żeby rozwijać się w tym kierunku.

 

quotewavewave

Inaczej było z programowaniem - do nauki podchodziłem wcześniej samodzielnie, więc miałem już pewien kontakt z branżą IT. Niestety wciąż brakowało mi samozaparcia i systematyczności, żeby rozwijać się w tym kierunku. Kiedy dowiedziałem się, że Coders Lab zaczyna prowadzić kursy w Poznaniu, postanowiłem na poważnie rozpocząć naukę programowania. Decyzja była bardzo szybka.   


Przemysław Pajdosz
Przemysław Pajdosz
Absolwent kursu JavaScript

Podczas kursu urodziła mi się córka

Na kursie najbardziej ceniłem uporządkowany sposób przekazania wiedzy oraz systematyczność nauki. Istotne było wsparcie mentora i wykładowców. Ucząc się pisać kod samemu często napotykałem przeszkody, które wydawały się na pierwszy rzut oka nie do przejścia. Na rozwikłanie takich problemów poświęcałem mnóstwo czasu. Takie sytuacje potrafiły mnie też przyblokować na kilka godzin, nawet dni. Kurs całkowicie rozwiązał ten problem, ponieważ 'wprawne oko' wykładowcy bardzo szybko znajdowało moje błędy.

 

quotewavewave

W trakcie kursu urodziła mi się córka, więc w pewnym momencie trudnością było połączenie nauki i roli taty. Uczyłem się w trybie weekendowym i normalnie pracowałem, a nauką zajmowałem się późnymi wieczorami, kiedy córka przeważnie spała. Przed narodzinami dziecka zastanawiałem się, czy uda mi się połączyć pracę z nauką programowania, było to sporym wyzwaniem i wymagało dużo samozaparcia.

Jednak połączenie bycia świeżo upieczonym tatą z nauką i pracą to zupełnie inny poziom.


Przemysław Pajdosz
Przemysław Pajdosz
Absolwent kursu JavaScript

Było to dla mnie całkowicie nowe doświadczenie i na pewno nie poradziłbym sobie bez wsparcia ze strony mojej partnerki. Wspólnymi siłami podołaliśmy temu wyzwaniu, a ja ukończyłem kurs.

Nową pracę znalazłem w 2 tygodnie

W moim przypadku szukanie pracy po kursie przebiegło bardzo sprawnie. W miesiąc po tym, jak skończyłem kurs JavaScript, postanowiłem zmienić pracę. Całość procesu, od wysyłki CV aż do informacji od pracodawcy o tym, że otrzymałem pracę, trwała 2 tygodnie.

Obecnie pracuję na stanowisku JavaScript developera. Mam styczność zarówno z front-endem, jak i back-endem. Jestem bardzo usatysfakcjonowany z pracy i na pewno czuję się spełniony zawodowo.

quotewavewave

Z perspektywy czasu, mogę w 100% powiedzieć, że kurs pomógł mi w znalezieniu pracy w IT. W znacznym stopniu usystematyzował moją wiedzę i przyspieszył cały proces przebranżowienia się.


Przemysław Pajdosz
Przemysław Pajdosz
Absolwent kursu JavaScript

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.