Back to Top

Jak finansista zaczął programować - historia Kamila

Z wykształcenia jestem finansistą. Licencjat zrobiłem z filologii angielskiej z języka biznesu, później kontynuowałem studia na kierunku Business in Finance w Katowicach. Pracowałem w banku przez niecałe 2 lata. Pracowało mi się dobrze, a w moim zespole panowała fajna atmosfera... ale wiedziałem, że to nie jest to, co chcę robić w życiu.

Po pracy w banku próbowałem różnych rzeczy.

quotewavewave

Prowadziłem portal agregujący blogi, później rok grałem na giełdzie i wyjechałem na rok do Anglii. Szukałem swojego miejsca.


Kamil Polok
Kamil Polok
Absolwent kursu JavaScript

Nie wierzyłem, że bez studiów zostanę programistą

Wcześniej próbowałem na własną rękę poznać IT: robiłem strony na WordPressie, zrobiłem samodzielnie podstawowe kursy z HTML-a i CSS-a. Ale od liceum miałem przekonanie, że ścieżka programisty zaczyna się bardzo wcześnie, że trzeba skończyć klasę o profilu matematyczno-informatycznym, a później naukę kontynuować na studiach.

Pomysł o kursie podrzucił mi kolega. Zacząłem czytać o bootcampach i trafiłem na Coders Lab. Zdecydowałem, że wrócę z Anglii i zapiszę się na kurs JavaScript Developer: React.

quotewavewave

W końcu znalazłem coś, co naprawdę mi się podoba i sprawia mi radość.


Kamil Polok
Kamil Polok
Absolwent kursu JavaScript

Od pierwszego dnia kursu wiedziałem, że to dla mnie

Kurs wspominam bardzo pozytywnie. Był bardzo wymagający, nauki było dużo, ale jest to zdecydowany plus. Uważam, że bardzo ciężko byłoby przyswoić sobie tyle materiału w tak krótkim czasie, ucząc się na własną rękę. Dużą rolę odgrywa też w całym procesie obecność mentorów, którzy odpowiadają na bieżąco na wszelkie pytania. Mimo wszystko bardzo dużo czasu poświęciłem na naukę po godzinach zajęć. Już od pierwszego dnia kursu wiedziałem, że programowanie mi się podoba i jest to coś dla mnie.

Moim projektem końcowym była aplikacja ‘to-do list’, którą wykonałem w nietypowej formie, gdzie zadania można było dodawać z interaktywnego smartfona, który pojawiał się na ekranie, a same zadania wyświetlały się na leżącej obok smartfona kartce papieru.

Pracę znalazłem po pierwszej rozmowie

Kurs skończyliśmy tuż przed świętami. W okresie międzyświątecznym wysłałem dwie aplikacje. Proces rekrutacji był bardzo szybki, a pierwszą pracę znalazłem błyskawicznie - w dwa tygodnie po kursie i już po pierwszej rozmowie! W listopadzie tego roku rozpocząłem nową pracę w Poznaniu - pracuję zdalnie.

Nigdy wcześniej nie utożsamiałem się z żadną grupą zawodową. Teraz to się zmieniło. Czuję się programistą i bardzo podoba mi się środowisko IT. Coraz bardziej utwierdzam się, że jestem we właściwym miejscu.

W pracy nie liczę czasu, nie mam poczucia bezproduktywności. Do tej pory miałem możliwość spróbowania wielu różnych rzeczy: prototypowania, analizy oprogramowania, liznąłem też trochę back-endu. Jednak najbardziej podoba mi się rozwiązywanie problemów logicznych. W swojej pracy szybko widzę efekty. Jest to dla mnie świetna gratyfikacja i motywuje mnie do rozwiązywania kolejnych problemów.

quotewavewave

Z perspektywy czasu decyzja o kursie była jedną z najlepszych decyzji jakie w życiu podjąłem.


Kamil Polok
Kamil Polok
Absolwent kursu JavaScript

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.