Back to Top

Zdecydowałem się na kurs, bo zawsze chciałem programować

Przed kursem studiowałem Mechatronikę na Politechnice Poznańskiej. Dorabiałem robiąc dodatkowe projekty dla studentów z konstrukcji mechanicznych.

quotewavewave

Od liceum grzebałem w kodzie, na zajęciach zawsze miałem dobre wyniki z przedmiotów, gdzie miałem do czynienia z kodem. Decyzja o zapisaniu się na kurs była łatwa, jednak musiałem się przygotować finansowo, żeby rozpocząć naukę w Coders Lab.


Paweł Kawczyński
Paweł Kawczyński

Kurs miał na mnie ogromny wpływ

Wybrałem język PHP, bo wtedy był to jedyny kurs back-endowy. To był rok 2016, czyli początki Reacta, Angulara i podobnych frameworków, więc nie było ich jeszcze w ofercie kursów front-endowych. Największą wartością dodaną, jaką nabyłem na kursie, była umiejętność szukania i rozwiązywania problemów związanych z kodem. Na kursie panowała przyjazna i motywująca do nauki atmosfera . Rozwinąłem swoje umiejętności miękkie.

Z technicznych rzeczy: poznałem zasady działania server-klient, jak podłączyć bazę danych, jak przeprowadzać walidację, jak zabezpieczać aplikacje, jak podłączać zewnętrzne API. Wszystkie te rzeczy są bardzo podobne w przypadku innych technologii, a więc poznając mechanizm działania dało mi to ogólne pojęcie o tym jak się dobrze pisze aplikacje.

quotewavewave

Było to pojęcie bardzo podstawowe, ale jednak - patrząc z perspektywy czasu - bardzo istotne. Za to jestem najbardziej wdzięczny Coders Lab.


Paweł Kawczyński
Paweł Kawczyński
Absolwent kursu PHP

Proces szukania pracy po kursie nie był łatwy

Dostałem zaproszenia na wiele rozmów kwalifikacyjnych, z których nic nie wyniknęło. Będąc przekonanym, że sam dam sobie radę znaleźć pracę, odrzuciłem pomoc Coders Lab, przez co trochę dzisiaj żałuję. Chciałem pracować w Poznaniu, a więc wydawało mi się, że szkoła nie jest w stanie mi pomóc w tym zakresie - w końcu sam kurs odbywałem w Warszawie.

Cenię sobie obecną pracę ze względu na międzynarodowe środowisko

Obecnie pracuję w mocno rozwijającym się startupie w Norwegii. Zajmuje się głównie frontendem, pisząc w technologii React. Poza tym tworzę API, podłączam zewnętrzne API do naszych projektów, mam też wpływ na zabezpieczenia związane z backendem. Dodatkowo mam również wpływ na design stron oraz interface aplikacji, które tworzymy dla zewnętrznych klientów.

quotewavewave

Stałem się troszkę specem od wszystkiego, jednak główne zajęcie to React i jego moduły. Uniwersalność pozwoliła mi zostać w firmie dłużej przez co z Juniora awansowałem na Regulara.


Paweł Kawczyński
Paweł Kawczyński
Absolwent kursu PHP

Cenię sobie obecną pracę ze względu na środowisko międzynarodowe oraz możliwość poznania kultury pracy z całego świata. Wiem, ze etapem dojścia do tego celu był kurs w Coders Lab, który miał ogromny wpływ na moją osobę oraz na możliwość zatrudnienia mnie w obecnej firmie.

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.