Back to Top
nauka programowania dlaczego warto
Autor: Redakcja

Dlaczego warto nauczyć się programowania?

języki programowaniabranża itfront-endback-endprogramowanienauka it

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy zależni od technologii w naszym codziennym życiu, jednak bardzo niewiele osób wie, jak czytać i pisać kod. Jeśli nie miałeś jeszcze styczności z programowaniem, istnieje wiele powodów, dla których powinieneś nauczyć się kodować.

W IT czeka Cię atrakcyjne wynagrodzenie i wiele możliwości zawodowych

Branża IT jest naprawdę ogromna. Umiejętność programowania daje Ci niezliczone możliwości pracy.

Technologia jest ogromna i istnieje wiele możliwości pracy, jeśli wiesz, jak kodować. Programiści są bardzo poszukiwani na całym świecie. Możesz zostać freelancerem i pracować swobodnie, możesz pracować dla niektórych firm, możesz pracować nad własnymi projektami pobocznymi lub możesz także wykorzystać swoje umiejętności kodowania do własnego startupu. Wynagrodzenie programistów jest również atrakcyjne, ponieważ wymaga krytycznego myślenia i analizy sytuacji. Ludzie, którzy są mistrzami programowania, pracują przez kilka godzin, ale zarabiają więcej, są także bardziej elastyczni w codziennym życiu, aby wykonywać swoją pracę.

Rozwiniesz umiejętności rozwiązywania problemów oraz logiczne myślenie

Umiejętność rozwiązywania problemów jest sercem programowania, a nauka programowania polega na dzieleniu problemów na mniejsze części, używaniu własnej logiki i algorytmów do tworzenia programu, a następnie dawaniu rozwiązania tego problemu. Kodowanie zmusza mózg do głębokiego zastanowienia się nad problemem, uporządkowania myśli za to samo, zastosowania logiki, a następnie zapewnienia rozwiązania. Za każdym razem, gdy stajesz przed nowym wyzwaniem, musisz użyć swojego mózgu, być może będziesz musiał ustanowić własną zasadę i musisz zastosować logiczne podejście.

Zatem nauka i programowanie to ćwiczenie dla mózgu, które ostatecznie poprawia rozwiązywanie problemów i zdolność logiczną. Nauka kodowania nauczy Cię rozumieć ten świat, rozwiązywać problemy, które napotykamy każdego dnia w naszym życiu, i to jest najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby zmienić ten świat. Pomagasz ludziom, korzystając z technologii komputerowych, i zdobywasz ich szacunek. W końcu stajesz się mądrzejszy, kiedy widzisz cały obraz rzeczywistego problemu i rozwiązujesz go, stosując swoje logiczne podejście.

Rozwiniesz umiejętności interpersonalne

Kodowanie nie tylko poprawi Twoje umiejętności techniczne, ale także pomoże poprawić umiejętności miękkie. Przez większość czasu, gdy pracujesz w zespole, musisz współpracować z innymi współpracownikami, być może będziesz musiał omówić z nimi projekt, musisz wejść w interakcję z kierownikiem, a wszystkie te rzeczy ostatecznie rozwiną twoje umiejętności miękkie, co nie tylko pomaga w budowaniu dobrych relacji w życiu zawodowym, ale także osobistym. Magia dzieje się w kodowaniu, gdy współpracujesz z innymi inteligentnymi ludźmi i budujesz razem coś, co w rzeczywistości ma znaczenie dla ludzi na tym świecie.

Nowe Technologie rządzą światem

Technologia jest wszędzie osadzona i nie ma wątpliwości, że stała się częścią naszego codziennego życia, niezależnie od tego, czy jest rozrywką, czy musimy się z kimś komunikować, czy gdzieś iść. Polegamy na technologiach i istnieją tysiące branż zależnych od programów komputerowych do prowadzenia ich działalności biznesowej. Naukowcy używają komputerów do analizowania i przeglądania wyników swoich eksperymentów oraz do własnych badań. Wykorzystuje się go w analizie danych, finansach, przemyśle spożywczym, edukacji, obsłudze klienta, sektorze ochrony zdrowia, od stworzenia aplikacji lub strony internetowej przydatnej dla innych osób do prowadzenia samochodu. Dziwne, że od rana do wieczora polegamy na technologiach, ale bardzo niewiele osób wie, jak kodować.

Kodowanie to także kreatywność

Kodowanie zawsze uważa się za coś obliczeniowego, matematycznego, frustrującego i nudnego, ale jest też twórcza strona kodowania. Gdy programiści zauważą, że coś jest niedoskonałe na tym świecie, ich zadaniem jest analiza problemu i dostarczenie wizjonerskiego rozwiązania. Widzą pełny obraz problemu, z którym się spotykają, i wykorzystują swoje kreatywne logiczne podejście, aby znaleźć rozwiązanie tego problemu. Podobnie jak malarze, sprytny programista wybiera odpowiedni język programowania, wzorce projektowe, wzorce logicznej ekspresji w celu wdrożenia rozwiązania.

Zrozumienie obu stron równania w biznesie

W każdej branży lub firmie zawsze jest to trudne dla programistów lub działów, którzy nie muszą nic robić z kodowaniem, rozumiejąc cały proces, który wymaga wykonania zadania. Zawsze pojawia się nieporozumienie między inżynierami i nie-programistami, jeśli chodzi o znalezienie rozwiązania konkretnego problemu. Posiadając umiejętność kodowania, możesz wizualizować lub przynajmniej rozumieć ryzyko, wyzwania, czas z punktu widzenia inżyniera. Nie ma znaczenia, że ​​jesteś menedżerem, kierownikiem zespołu lub specjalistą ds. Marketingu w swojej firmie, jeśli wiesz o kodowaniu, rozumiesz obie strony tabeli. Jesteś w stanie płynnie rozwiązywać problemy, a to bardzo ważne, aby skutecznie prowadzić firmę.

Zdobędziesz doświadczenie zmieniające życie

Programowanie zawsze stanowi nowe wyzwanie, w którym za każdym razem musisz podejmować ryzyko, a także uczy podejmować ryzyko w życiu. Świat jest pełen oprogramowania, aplikacji, stron internetowych, a kiedy tworzysz je samodzielnie, czujesz się bardziej pewny siebie i potężny. Gdy programista jest w stanie rozwiązać problem, który nie miał rozwiązania, zanim stał się dla nich doświadczeniem zmieniającym życie.

 

Możesz zostać programistą lub testerem oprogramowania. Zobacz jaką ofertę kursów programowania przygotowaliśmy dla Ciebie.


Czytaj podobne artykuły