Back to Top

Zrezygnowałem ze studiów informatycznych na SGGW i poszedłem na kurs w Coders Lab - historia Stanisława

Zawsze chciałem być programistą. Ta myśl przyświecała mi również w momencie, gdy wybierałem studia informatyczne w warszawskiej SGGW. Niestety, jak się okazało, studia wyglądały zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażałem.

quotewavewave

Została mi zaserwowana mieszanka matematyki wyższej, fizyki i ekonomii, z jedną godziną nauki programowania w tygodniu. Proporcja była zatrważająca: 6h matematyki do 1h programowania.


Stanisław Gregor
Stanisław Gregor
Absolwent kursu JavaScript

Któregoś dnia, siedząc w auli podczas wykładu, zacząłem myśleć, że to zupełnie nie jest to czego szukałem i oczekiwałem. Zacząłem zastanawiać się jaką inną drogę mogę obrać i wtedy przypomniałem sobie o istnieniu szkół programowania. Nie wiedziałem o nich w tamtym momencie wiele więcej niż to, że są i działają.

quotewavewave

Zapoznałem się z opiniami, które znalazłem w internecie. Przejrzałem dostępne oferty. Podjąłem decyzję. Wszystko to siedząc w auli z kubkiem kawy.


Stanisław Gregor
Stanisław Gregor
Absolwent kursu JavaScript

Kurs programowania zdawał się być jedynym wyjściem z sytuacji

Decyzja była bardzo trudna, ale jednocześnie w tamtym momencie zdawała się dla mnie być najlepszą opcją. Nie chciałem rezygnować z marzeń o pracy w IT.

Kurs okazał się być bardzo przyjaznym miejscem do nauki. Program był obszerny i rzetelnie przygotowany, a tempo pracy, mimo intensywności, dla mnie było w sam raz. Dodatkowo bardzo miło wspominam nauczycieli, którzy w większości byli kompetentni zarówno pod względem merytorycznym, jak i pedagogicznym.

Przed znalezieniem pracy, odbyłem niemalże 20 procesów rekrutacyjnych

Proces szukania pracy był dla mnie bardzo trudny, także pod względem psychicznym. Od zakończenia kursu (końcówka lutego 2018) do około połowy maja odbyłem niemalże 20 pełnych procesów rekrutacyjnych. W tym były też firmy zlokalizowane we Włoszech, Holandii i w Wielkiej Brytanii i wszystkie zdecydowały się na zatrudnienie kandydata o większym doświadczeniu. Ostatecznie znalazłem pracę z polecenia w agencji kreatywnej.

Znalazłem to, czego szukałem

Obecnie pracuję jako front-end developer w agencji kreatywnej. Zajmuję się kodowaniem stron zaprojektowanych przez naszego grafika. Programuję strony zarówno statyczne, jak i widoki przeznaczone do późniejszej implementacji w CMS-ach, np. w WordPress'ie.

Swoją pracę lubię, a nawet uwielbiam. Wydaje mi się, że jestem w odpowiednim miejscu w świecie, że znalazłem to czego szukałem. Wrażenia psuje jedynie niepoukładany, niedokładny i oparty na ASAP-ie agencyjny charakter pracy, od którego próbuję teraz za wszelką cenę uciec. Marzy mi się software house z prawdziwego zdarzenia, gdzie będę mógł poświęcić odpowiednią ilość czasu na rozwój swoich projektów.

Kurs zdecydowanie pomógł mi w znalezieniu pracy w IT

Po pierwsze, nie zdecydowałbym się podjąć wyzwania nauki indywidualnej. Z perspektywy czasu wiem, że osiągnięcie mojego obecnego poziomu byłoby możliwe w pojedynkę, lecz w momencie podejmowania decyzji o rzuceniu studiów nie sądziłem, abym był w stanie wyszkolić się samodzielnie. Coders Lab pozwolił mi postawić pierwszy krok w kierunku spełnienia moich marzeń.

Po drugie, miałem styczność z początkującymi, którzy próbowali nauczyć się wszystkiego samemu. Przy takich spotkaniach ZAWSZE widzę, że Coders Lab dał mi o wiele lepsze podstawy, niż oni samodzielnie wypracowali.

quotewavewave

Dzięki doświadczonej kadrze, już na samym początku nauki dostawałem tylko i wyłącznie sprawdzone i wartościowe informacje. Nabywałem dobrych praktyk - to bardzo ważne. Teraz daje mi to przewagę w codziennej pracy.


Stanisław Gregor
Stanisław Gregor
Absolwent kursu JavaScript

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.