Jak geolog został programistą - historia Marka
Moja praca polegała na wykonywaniu odwiertów w terenie pod wszelkie inwestycje budowlane oraz opracowaniu dokumentacji związanej z parametrami badanego gruntu. Niestety, praca ta wiązała się z licznymi wyjazdami po całej Polsce i rzadko bywałem w domu. Płaca w stosunku do wykonywanej pracy też nie była zadowalająca.
Dzięki koledze dowiedziałem się o kursach programowania i postanowiłem się przebranżowić. Obawiałem się jedynie, że nie podołam takiemu przedsięwzięciu. Ja? Programistą? Przecież wszyscy programiści są mega mózgowcami.
Mimo tych wątpliwości przełamałem się i zrobiłem kilka kursów online’owych z języka JavaScript, po których stwierdziłem, że to może być to. Zacząłem rozglądać się za kursami i zdecydowałem się na szkołę Coders Lab.
Początki kursu nie były łatwe
Ogrom informacji czasami sprawiał napad paniki, ale po opanowaniu emocji i przeanalizowaniu materiału zacząłem wyrabiać w sobie coś na wzór systematyczności. Codzienne prace domowe również miały pozytywny wpływ na przyswajanie wiedzy i utrwalanie materiału.
Dużą pomocą i stoickim spokojem wykazywali się prowadzący zajęcia. Tłumacząc czasami parę razy to samo nigdy nie byli zdenerwowani czy zniecierpliwieni. Zależało im aby materiał był zrozumiany przez wszystkich.
Wprowadzenie przyjacielskiej i luźnej atmosfery, również korzystnie wpływało na przebieg zajęć. Myślę, że duże problemy sprawiało przestawianie się z jednych bibliotek danego języka programowania na drugie. Czasami wyuczone „tricki” po prostu nie działały i trzeba było uczyć się innych form implementacji.
Kurs udało mi się skończyć i było to dla mnie nie lada satysfakcją
Zaraz po kursie spotkało mnie zderzenie z rzeczywistością podczas szukania pracy. Odbyłem dużo rozmów kwalifikacyjnych, a pierwszą pracę dostałem dopiero po 4 miesiącach.
Czy było warto? Odpowiedź jest prosta: TAK.
Jeżeli ktoś jest na tyle zmotywowany, aby zmienić coś w swoim życiu zawsze to osiągnie. Od teraz praca jest przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem.
Obecnie pracuję w Lidl Polska jako E-Learning developer
W swojej pracy wykorzystuję umiejętności nabyte podczas kursu, czyli przede wszystkim język JavaScript. Zajmuję się modyfikowaniem kursów e-learningowych - wprowadzam zmiany graficzne, dodatkowe interakcje na slajdach, modyfikacje logiki kursów. Ostatnio zainteresowałem się tworzeniem gier i nauką nowego języka programowania, jakim jest GDscript (podobny do Pythona), który wykorzystywany jest przez platformę GODOT.
Ciągły rozwój w branży IT sprawia, że praca jest przyjemniejsza i pełna wyzwań.
Sprawdź, jak odkodować swoją moc
Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.
Poznaj inne historie
Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.