Back to Top

Jak geolog został programistą - historia Marka

Moja praca polegała na wykonywaniu odwiertów w terenie pod wszelkie inwestycje budowlane oraz opracowaniu dokumentacji związanej z parametrami badanego gruntu. Niestety, praca ta wiązała się z licznymi wyjazdami po całej Polsce i rzadko bywałem w domu. Płaca w stosunku do wykonywanej pracy też nie była zadowalająca.

quotewavewave

Dzięki koledze dowiedziałem się o kursach programowania i postanowiłem się przebranżowić. Obawiałem się jedynie, że nie podołam takiemu przedsięwzięciu. Ja? Programistą? Przecież wszyscy programiści są mega mózgowcami.


Marek Michałkowski
Marek Michałkowski
Absolwent kursu JavaScript

Mimo tych wątpliwości przełamałem się i zrobiłem kilka kursów online’owych z języka JavaScript, po których stwierdziłem, że to może być to. Zacząłem rozglądać się za kursami i zdecydowałem się na szkołę Coders Lab.

Początki kursu nie były łatwe

Ogrom informacji czasami sprawiał napad paniki, ale po opanowaniu emocji i przeanalizowaniu materiału zacząłem wyrabiać w sobie coś na wzór systematyczności. Codzienne prace domowe również miały pozytywny wpływ na przyswajanie wiedzy i utrwalanie materiału.

quotewavewave

Dużą pomocą i stoickim spokojem wykazywali się prowadzący zajęcia. Tłumacząc czasami parę razy to samo nigdy nie byli zdenerwowani czy zniecierpliwieni. Zależało im aby materiał był zrozumiany przez wszystkich.


Marek Michałkowski
Marek Michałkowski
Absolwent kursu JavaScript

Wprowadzenie przyjacielskiej i luźnej atmosfery, również korzystnie wpływało na przebieg zajęć. Myślę, że duże problemy sprawiało przestawianie się z jednych bibliotek danego języka programowania na drugie. Czasami wyuczone „tricki” po prostu nie działały i trzeba było uczyć się innych form implementacji.

Kurs udało mi się skończyć i było to dla mnie nie lada satysfakcją

Zaraz po kursie spotkało mnie zderzenie z rzeczywistością podczas szukania pracy. Odbyłem dużo rozmów kwalifikacyjnych, a pierwszą pracę dostałem dopiero po 4 miesiącach.

quotewavewave

Czy było warto? Odpowiedź jest prosta: TAK.


Marek Michałkowski
Marek Michałkowski
Absolwent kursu JavaScript

Jeżeli ktoś jest na tyle zmotywowany, aby zmienić coś w swoim życiu zawsze to osiągnie. Od teraz praca jest przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem.

Obecnie pracuję w Lidl Polska jako E-Learning developer

W swojej pracy wykorzystuję umiejętności nabyte podczas kursu, czyli przede wszystkim język JavaScript. Zajmuję się modyfikowaniem kursów e-learningowych - wprowadzam zmiany graficzne, dodatkowe interakcje na slajdach, modyfikacje logiki kursów. Ostatnio zainteresowałem się tworzeniem gier i nauką nowego języka programowania, jakim jest GDscript (podobny do Pythona), który wykorzystywany jest przez platformę GODOT.

Ciągły rozwój w branży IT sprawia, że praca jest przyjemniejsza i pełna wyzwań.

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.