Back to Top
Zdjęcie główne do tekstu o Skansen Sierpc Game Jam
Autor: Redakcja

Gra do jednej bramki, czyli współpraca wykładowcy i absolwenta

branża itabsolwenci coders lab

W dniach 21-23 października w Sierpcu odbędzie się Skansen Game Jam. To druga edycja wydarzenia dla miłośników game devu. Dziś chcemy Wam powiedzieć, jak narodził się ten event i dlaczego o tym piszemy na blogu Coders Lab.

 

Historia organizatorów II edycji Skansen Game Jamu

Nie będziemy trzymać w niepewności. Wspominamy o tym wydarzeniu, ponieważ Piotr Dul i Marcin Łojewski – organizatorzy Game Jamu – poznali się dzięki Coders Lab. Piotr był wykładowcą PHP, na kursie, który Marcin z sukcesem ukończył w 2017 roku. Zanim jednak do tego doszło…

Marcin Łojewski w 2016 roku zakończył pracę przy projekcie sportowym, któremu poświęcał dużo swojego czasu i jeszcze więcej energii. Poczuł wtedy, że w wieku nieco ponad 30 lat przyszedł czas na zmiany w jego życiu. Za namową rodziny i z dużym jej wsparciem spojrzał w kierunku branży IT. Wiedzy na temat tego rynku miał mało, ale dowiedział się o istnieniu szkół programowania. Wybór Coders Labu był prosty zarówno pod kątem merytorycznym, jak i networkingowym – z Jackiem, współzałożycielem szkoły IT, poznali się kilka lat wcześniej. Jak się później okazało, był to bardzo udany wybór.

W tym samym czasie Piotr Dul, wytrawny programista, miał powoli dość kodowania w czterech ścianach własnego domu. Zapragnął wyjść do ludzi. Kilkuetapową rekrutację na wykładowcę w Coders Lab przeszedł bez problemu i zaczął dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Jednocześnie miał czas na realizację innych swoich pasji. Doświadczenie w branży sportowej i strażackiej sprawiały, że Piotr wyróżnia się dobrym zmysłem organizacyjnym. Chciał go skanalizować, organizując pierwszy w swojej okolicy Game Jam. W ten sposób w lutym 2016 roku do Sierpca zjechali się doświadczeni i debiutujący game developerzy, aby wziąć udział w Hotel Skansen Game Jamie. Wydarzenie zakończyło się pełnym sukcesem. Programiści, którzy stawiali tam swoje pierwsze kroki, obecnie prowadzą znaczące firmy programistyczne.

Zobacz: ofertę kursów IT w Coders Lab

Piotr i Marcin – znajomość z sali wykładowej Coders Lab

Panowie poznali się w 2017 roku. Piotr został mentorem grupy back-endowej PHP, do której dołączył Marcin. Podczas kilku tygodni intensywnego bootcampu i pozyskiwania wiedzy (przeplatanych sławetnymi sucharami Piotra) sportowe dusze nawiązały dobrą relację. Po zakończeniu szkolenia Marcin skorzystał z różnych form wsparcia oferowanych przez Coders Lab – m.in. wsparcia mentorskiego Piotra. W jej trakcie wspólnie zrobili kilka projektów (oczywiście sportowych), które pojawiły się na koncie Marcina na Git hubie. W dużej mierze dzięki tej pomocy Marcin otrzymał później swoje pierwsze zatrudnienie w IT. Pojawiła się jednak oferta, dzięki której jeszcze na rok wrócił  do sportu.

Tu na dłuższą chwilę drogi Panów się rozeszły. Piotr rozwijał swoje portfolio programistyczne o nowe produkty i technologie, zapałał pasją do szachów i wszedł w rynek med-tech. Marcin po dwóch latach programowania w Symfony w start-upowym środowisku, stał się Project Managerem w międzynarodowej korporacji. Nie chciał jednak całkowicie odcinać się od wiedzy programistycznej, dlatego cały czas realizował dodatkowe zlecenia. I tak w jednej z programistycznych grup na Facebooku trafił na ogłoszenie, którego autorem był… Piotr. Szukał programistów do pracy. 

Poznaj Skansen Game Jam

Dziś zarówno Piotr, jak i Marcin z przyjemnością informują, że sierpecki Game Jam wraca po przerwie. Świat Game Devów cały czas wspomina to wydarzenie, dlatego Panowie wzięli się do pracy i druga edycja ruszy już niebawem.

W dniach 21-23 października 2022 odbędzie się Skansen Game Jam. Wydarzenie wpisuje się tym razem w 700-lecie nadania Sierpcowi praw miejskich. Serdecznie zapraszamy do udziału absolwentów, wykładowców oraz obecnych studentów CodersLab.

Więcej informacji na stronie www.skansengamejam.pl

W trakcie Game Jamu, poza programowaniem, będzie szansa na:

  • przejażdżkę bryczką, 
  • zwiedzanie Muzeum Wsi Mazowieckiej,
  • udział w turnieju tetrisa. 

Doświadczenie organizatorów pokazuje, że czasem najlepsze relacje – osobiste i biznesowe – nawiązuje się w bardzo niespodziewanych miejscach, takich jak las albo skansen.

Zapraszamy!


Czytaj podobne artykuły