Back to Top
Ikona kursu Wizualizacja Danych

Dlaczego kurs Wizualizacja Danych?

Zadbaj o atrakcyjny i czytelny sposób podania danych! Dzięki wizualizacji opowiesz historie oparte na danych, które każdy zrozumie i zapamięta. Zobrazowane dane, analizy, prognozy czy strategie są prostsze w odbiorze i dużo mocniejsze w przekazie. Na naszym kursie poznasz dobre praktyki związane z wizualizacją danych i nauczysz się obsługiwać najważniejsze narzędzia (np. Tableau), dzięki którym złożone dane pokażesz w prosty sposób.

Mężczyzna z laptopem cieszy się z kursu w Coders Lab

Dlaczego warto?

Wizualizacja danych jest wykorzystywana do pokazywania danych w bardziej zrozumiałej formie, tworzenia czytelnych raportów z pomocą grafów, wykresów czy map i wyciągania jasnych wniosków, obserwowania trendów oraz analizy prognoz, tworzenia raportów i dokumentów łatwiejszych do zapamiętania.

Dziewczyna w różowej bluzie - dla kogo kurs w coders lab

Dla kogo?

Kurs Wizualizacja Danych przyda się początkującym analitykom danych, marketerom i finansistom czy programistom i testerom. Są to umiejętności przydatne dla każdego, kto pracuje z danymi i chce czytelnie oraz profesjonalnie pokazywać wyniki swojej pracy w postaci np. map czy grafów.

partner Pracuj.pl

Czego się nauczysz?

W trakcie kursu Wizualizacja Danych nauczysz się tworzyć historie oparte na danych, obsługiwać biblioteki wizualizacji danych i popularne narzędzia (np. Tableau) oraz przygotowywać dashboardy. Bazujący na tym storytelling danych to bardzo poszukiwana umiejętność na rynku Data Science.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

 

Kurs Wizualizacja Danych program

 

Formy nauki w Coders Lab

Kurs prowadzony jest zdalnie w trybie weekendowym. Dzięki temu łatwo połączysz naukę ze swoimi codziennymi obowiązkami.

 
Kobieta siedzi przed komputerem i ma zajęcia w Wirtualnej Klasie na zdalnym kursie programowania.

Kurs Wizualizacja Danych online weekendowo

Na kursach zdalnych uczysz się w Wirtualnej Klasie. Jest to nauka online, która łączy zajęcia na żywo oraz naukę własną. Wszystko to na autorskiej platformie Coders Lab. Potrzebujesz jedynie komputera i dostępu do internetu. Dowiedz się więcej tutaj.

    • Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co 2 tygodnie w godz. 9:00-17:00,
    • 60% to zajęcia na żywo z wykładowcą i grupą w Wirtualnej Klasie,
    • 40% to nauka własna o dowolnej porze.

Sprawdź terminy

 
 

Potrzebujesz więcej informacji?

Pobierz informator, z którego dowiesz się, jaki wybrać kurs dla siebie oraz jak będzie wyglądała Twoja nauka na kursie.

Pobierz informator
 

Zobacz, gdzie pracują nasi absolwenci

Po kursie Coders Lab możesz szukać pracy zarówno w małych software house'ach, jak i dużych korporacjach. Nasi absolwenci pracują w najlepszych firmach IT w Polsce i za granicą.

gdzie pracują absolwenci Coders Lab gdzie pracują absolwenci Coders Lab

Poznaj historie absolwentów Coders Lab

 

Jak sfinansować kurs IT?

Wiemy, że kurs to spory wydatek. Dlatego możesz za niego zapłacić na trzy różne sposoby.

 
ikona świnki skarbonki

Ze środków własnych

Kurs możesz opłacić jednorazowo za pomocą przelewu tradycyjnego lub za pomocą PayU w naszym sklepie internetowym. Jest to najszybsza forma płatności, bez zbędnych formalności.

ikona banknotu

Na raty

Płatność możesz podzielić na miesięczne raty. Ich wysokość i liczba zależy od oferty, na którą się zdecydujesz:

  • Raty 0%,
  • Niskie raty PayU.
ikona dokumentu

Z dofinansowaniem

Możesz starać się o dofinansowanie na nasze kursy ze środków publicznych. Najbardziej popularne programy to:

  • Baza Usług Rozwojowych (PARP)
  • Dofinansowanie z Urzędu Pracy

Chcesz dowiedzieć się więcej o sposobach finansowania?

Skontaktuj się z doradcą

Po wyborze kursu możesz dopełnić formalności z naszym doradcą

Select...

Kup online

Jeśli już zdecydowałeś się na konkretny kurs i chcesz kupić kurs za gotówkę lub na raty, możesz kupić kurs w naszym sklepie

Kup online

Najczęściej zadawane pytania

Czy wizualizacja danych jest potrzebna w pracy?

Dane otaczają nas z każdej strony. Na ich podstawie oceniasz słuszność swoich decyzji, planujesz zatowarowanie sklepu czy ustalasz najskuteczniejszą trasę przesyłek kurierskich.

Wizualizacja danych jest wykorzystywana do:

    • pokazywania kluczowych danych w bardziej zrozumiałej formie,
    • tworzenia czytelnych raportów z pomocą grafów, wykresów czy map i wyciągania jasnych wniosków,
    • obserwowania trendów oraz analizy prognoz,
    • tworzenia raportów i dokumentów dużo łatwiejszych do zapamiętania.

Niestety, dane niezbędne do skutecznego działania często są podawane w nieczytelnej formie. Dlatego małe firmy, duże korporacje, uczelnie czy instytuty badawcze szukają nie tylko analityków, lecz także specjalistów od wizualizacji danych.

Czego nauczę się na kursie?

Już od pierwszych zajęć z wykładowcą tworzysz własne środowisko pracy, poznajesz najważniejsza zasady związane ze zjawiskiem, którym jest wizualizacja danych. Nauka obejmuje też korzystanie z najpowszechniejszych programów do wizualizacji danych.

Nauczymy Cię:

  • tworzyć oparte na danych historie, które przykuwają uwagę i zapadają w pamięć,
  • obsługiwać biblioteki wizualizacji danych, np. Seaborn, Plotly, Dash nie będą miały przed Tobą tajemnic,
  • obsługiwać popularne narzędzia, np. Tableau, GeoPandas, Mapbox, dzięki którym najtrudniejsze dane będą czytelne i łatwe do zrozumienia,
  • przygotowywać dashboardy pokazujące proces od początku do końca.

Właśnie po to jest wizualizacja danych. Kurs i zdobyte na nim umiejętności pomoga Ci podejmować dobre decyzje biznesowe!

Z jakimi narzędziami pracuje się na kursie?

Dużą zaletą naszych kursów jest praktyczna nauka najpopularniejszych na rynku narzędzi do graficznego przedstawiania danych.

Podczas zajęć opanujesz obsługę:

  • Tableau – programu służącego do analizy danych i dzielenia się nimi za pomocą interaktywnych dashboardów.
  • Plotly Dash – będziesz pracować z platformą open source dla Pythona. Dzięki znajdującym się w niej zasobom bez problemu tworzysz interaktywne aplikacje do wizualizacji danych.
  • Matplotlib & Seaborn – dzięki tym programom stworzysz swoje raporty na podstawie gotowych wzorów. Znajdziesz tutaj szereg szablonów, wykresów i dashboardów do prostego wykorzystania.
  • Geopandas & Mapbox – to programy zintegrowane z Pythonem do tworzenia wizualizacji związanych z mapami czy lokalizacjami.

Na rynku jest dostępnych wiele narzędzi do wizualizacji danych. W programie kursu Wizualizacja Danych uwzględniliśmy te, które są najchętniej używane przez specjalistów i organizacje typu data-driven.

Dzięki umiejętności posługiwania się programami takimi jak Tableau łatwo przygotujesz czytelne wizualizacje analiz złożonych z dużej liczby danych. Bazujący na tym storytelling danych to jedna z najbardziej poszukiwanych umiejętności na rynku Data Science.

Dzięki automatycznie tworzonym dashboardom Twoja praca jest nie tylko efektowna, ale i efektywna. W szybki sposób stworzysz wizualizacje, wykresy czy mapy, które zaprezentują wyniki Twoich działań.

W jakich branżach wykorzystuje się wizualizację danych?

Wizualizacja danych dotyczy nas wszystkich – niezależnie od tego, czy ją tworzymy, czy jesteśmy odbiorcami jej efektów. Większość z nas zdecydowanie łatwiej przyswaja treści wizualne. Dodatkowo, według naukowców z Massachusetts Institute of Technology, ludzki mózg przetwarza obraz 60 000 razy szybciej niż tekst.

Jeśli więc chcesz, żeby ludzie zapamiętywali historie, które opowiadasz za pomocą przygotowanych wcześniej danych, naucz się odpowiednio je wizualizować.

Wizualizacja danych znajduje zastosowanie w takich branżach, jak:

  • bankowość,
  • handel,
  • ubezpieczenia,
  • przemysł,
  • telekomunikacja,
  • ochrona zdrowia,
  • marketing i media,
  • administracja,
  • e-commerce,
  • edukacja.

Jak przebiega szkolenie?

Kurs Wizualizacji Danych to element kursu Analityk Danych, kompleksowo rozwijającego umiejętności z obszaru Data Science. Zaczyna się od preworku. Około 2 tygodni przed startem zajęć otrzymujesz dostęp do naszej autorskiej platformy edukacyjnej. Tam znajdziesz materiał do pracy własnej, który ma na celu wyrównanie poziomu wiedzy wszystkich kursantów. Dzięki temu na pierwszych zajęciach z wykładowcą można od razu przejść do zagadnień praktycznych i ćwiczeń.

Kolejny etap to warsztaty odbywające się w trybie weekendowym, trwające pięć tygodni. Zajęcia mają formę praktycznych warsztatów online na żywo z udziałem wykładowcy i grupy w Wirtualnej klasie na platformie do komunikacji grupowej (ZOOM).

Zaliczenie kursu odbywa się na podstawie obecności (min. 80%) oraz zaliczenia egzaminu cząstkowego (min. 50%). Każdy kursant otrzymuje również do wykonania pierwszy projekt (który jednocześnie może być pierwszym projektem w portfolio).

Jakie są wymagania wstępne na ten kurs?

Istotnym krokiem do zdobycia kompetencji w obszarze analizy danych i Data Science jest wizualizacja danych. Kurs ten jest przede wszystkim dla osób, którym zależy na podwyższeniu kompetencji i zdobyciu nowych umiejętności.

Jeśli chcesz pójść na kurs Wizualizacja danych, to musisz:

  • umieć zainstalować biblioteki Pythona, a dokładnie obsługiwać managera pakietów (np. Conda lub Aptitude),
  • znać podstawy tworzenia, wczytywania i manipulowania danymi za pomocą DataFrame,
  • znajomość Matplotlib,
  • umiejętność korzystania z API.