Back to Top
 

No to zaczynamy

Każdy tester niezależnie od stanowiska i doświadczenia musi potrafić pisać przypadki testowe i właśnie na tym będzie polegało Twoje pierwsze zadanie. Ale zanim do tego dojdziemy, dowiedz się czym jest przypadek testowy.

Przypadek testowy to zbiór danych wejściowych, wstępnych warunków wykonania, kroków wykonania i oczekiwanych rezultatów. Poniżej przykładowy przypadek testowy, sprawdzający czy logowanie do dowolnego systemu informatycznego działa poprawnie.

 

ID przypadku testowego Nazwa przypadku testowego Warunki wstępne Kroki wykonania Oczekiwany rezultat
PT.001 Poprawne logowanie do systemu informatycznego Użytkownik istnieje w systemie i ma aktywne konto

1. Wpisz login użytkownika

2. Wpisz hasło użytkownika

3. Kliknij przycisk ‘Zaloguj’

Użytkownik został zalogowany do systemu. W prawym górnym rogu pojawił się jego login.

 

Zadania

 

Zadanie 1

Przygotuj przypadek testowy, który zweryfikuje poprawność działania funkcji "wyszukaj grafikę" w wyszukiwarce google.pl. Jako słowo kluczowe wpisz tester.

Zadanie 2

Powyższy przypadek testowy sprawdza nam tylko funkcjonalność wyszukiwania grafiki. Twoim kolejnym zadaniem będzie przygotowanie przypadku testowego, który pozwoli nam zweryfikować poprawność działania parametrów wyszukiwania. Chodzi o opisanie przypadku, który znajdzie zdjęcia dla słowa tester o rozmiarze średnim. Do odpowiedzi możesz wykorzystać przypadek testowy, który przygotowałeś w zadaniu 1.

Zadanie 3

Powyższy przypadek testowy sprawdza nam tylko funkcjonalność wyszukiwania grafiki dla jednego wskazanego parametru rozmiaru. Twoim kolejnym zadaniem będzie przygotowanie kilku przypadków testowych, które pozwolą nam zweryfikować pozostałe parametry, jakie możemy ustawić wyszukując grafikę w wyszukiwarce Google. Wybierz trzy dowolne parametry.

Zadanie 4

Nasze poprzednie zadania dotyczyły tworzenia przypadków testowych. Już wiesz jak je tworzymy i na co zwracać uwagę przy ich opisywaniu. Teraz czas, abyś sprawdziła się jak idzie Ci wyszukiwanie błędów. Poniżej przedstawimy przykładowy opis kursu Python, w którym celowo umieściliśmy 4 błędy. Postaraj się znaleźć je wszystkie - sprawdź swoją dociekliwość i skrupulatność.

____________________________________________________

Kurs prowadzony jest od podstaw. W jego skład wchodzą 3 elementy - prework (materiały przed stacjonarnym kursem, 60 h), zajęcia stacjonarne (240 h) oraz w połowie kursu tydzień nauki zdalnej, podczas którego dostaniesz zadania do rozwiązania w domu (20 h). Ostatni tydzień zajęć jest tygodniem wartzsatowym poświęconym na przygotowanie i obronienie projektu końcowego.

Back-end to ta część aplikacji, która działa „z tyłu” strony, np. na serwerze Jest odpowiedzialna za logikę systemu oraz to, aby część front-endowa dostała odpowiednie informacje do wyświetlenia w przeglądarce Prowadzimy kursy back-end w oparciu o 3 języki – PHP, Python oraz Ruby. Jeśli jesteś osobą początkującą nie ma znaczenia, który wariant wybierzesz Każdy z tych języków rozwiązuje ten sam problem. Na wybór technologii może wpłynąć typ firmy, w której chcesz pracować oraz zapotrzebowanie na dany język w Twoim mieście Język Python jest jednym z najłatwiejszych języków back-endowych do nauki na początek

Dla kogo jest kurs?
Kurs od podstaw odpowiedni dla tych, którzy wcześniej nie mieli styczności z programowaniem.
Najlepiej odnajdą się na nim osoby, które cechuje analityczne podejście do problemów, systematyczność oraz chęć rozwiązywania logicznych problemów. W pracy programisty back-end przez długi czas czekamy na efekty swojej pracy i nie widzimy na bieżąco jej wyników. Osoby te bardzo rzadko mają kontakt z klientem.

Co będziesz potrafił po kursie

  • Komunikować się z bazą danych MySQL, dzięki czemu Twoja aplikacja będzie w stanie przechowywać dane,
  • Napisać stronę używając frameworka Django,
  • Napisać aplikację typu REST i komunikować się z nią z poziomu JavaScript,
  • Przetestować napisany przez siebie kod za pomocą testów jednostkowych.

Cena i liczba godzin

Liczba godzin: 320 (w tym 80h nauki zdalnej)
Godziny zajęć: 9:00 - 17:00
Cena: 9800 zł (100 zł/h)
Dla firm powyższa kwota jest kwotą netto i należy do niej doliczyć 23% VAT.

Link do kursu: https://coderslab.pl/pl/kurs/back-end-developer-python/o-kursie

____________________________________________________

 

Znalazłeś wszystkie błędy? :)

 

Odpowiedzi do zadań

Zadanie 1

Zadanie 2

Zadanie 4