Back to Top

Zostałem programistą - historia Tomka

W trakcie pracy jako planista napisałem w Excelu (wykorzystałem do tego funkcje Excela i VBA) narzędzie do tworzenia planów produkcyjnych. Praca nad tym projektem uświadomiła mi, że chciałbym samodzielnie tworzyć nowe funkcjonalności i w tym kierunku się rozwijać.

Wprawdzie studiowałem Informatykę i Ekonometrię, ale wiedza zdobyta kilkanaście lat temu w zasadzie nie była dla mnie podstawą do rozpoczęcia pracy w IT, tym bardziej, że nie posiadałem żadnego doświadczenia zawodowego w branży. Postanowiłem zrobić rozeznanie jakie kroki muszę podjąć, aby zostać programistą.

quotewavewave

Jednym z pomysłów był powrót na studia, ale po głębszym namyśle zrezygnowałem z tego kierunku z uwagi na zbyt długi czas czekania na efekt - praca dopiero po zakończeniu studiów, czyli w wieku ok. 38 lat. Trafiłem w internecie na kurs Coders Lab. Decyzja nie była łatwa, odstraszyła mnie cena kursu, ale za namową żony i chęcią zmian w życiu zawodowym zapisałem się na kurs.


Tomasz Radwan
Tomasz Radwan
Absolwent kursu PHP

Pierwszą pracę rozpocząłem 1,5 miesiąca od zakończenia kursu

Szukanie pracy rozpocząłem zaraz po zakończeniu kursu, wysłałem ok. 15 CV z czego dostałem zaproszenie do 2 firm. Pierwszą pracę rozpocząłem 1,5 miesiąca od zakończenia kursu.

quotewavewave

Kurs zdecydowanie ułatwia zdobycie potrzebnej (podstawowej) wiedzy do rozpoczęcia przygody z programowaniem, należy jednak pamiętać, że "samo się nic nie zrobi" i kurs to nie wszystko, ważne (jak nie najważniejsze) jest ciągłe doskonalenie umiejętności poza kursem.


Tomasz Radwan
Tomasz Radwan
Absolwent kursu PHP

Największym wyzwaniem było pogodzenie kursu, pracy, a później obowiązków Taty po pojawieniu się córeczki na świecie. Duży ukłon w kierunku mojej żony, która pod koniec kursu i w początkowej fazie szukania pracy wzięła na siebie część moich obowiązków jako rodzica.

Obecnie pracuję w software house (e-commerce)

Zajmuję się rozwijaniem nowych funkcjonalności w oparciu o platformę Magento. Kurs daje zastrzyk wiedzy, ale bardzo dużo wysiłku musimy włożyć w ciągły rozwój. W IT nie ma mowy by spocząć na laurach, cały czas trzeba się uczyć.

Sprawdź, jak odkodować swoją moc

Pobierz nasz informator - znajdziesz w nim porady jak wybrać kurs dla siebie oraz informacje o ścieżkach rozwoju w IT, które czekają na Ciebie po kursie.

planeplane-lines
 
Miasto*

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...

Poznaj inne historie

Każdy z Absolwentów miał na starcie inne motywacje i wątpliwośći. Ale to oni podjęli śmiałą decyzję i zrobili ten pierwszy, trudny krok w kierunku zmiany. Odrzucili dotychczasowe osiągnięcia oraz zdobyte doświadczenia i… zmienili swoje zawodowe życie. Zobacz, jak to zrobili.