Back to Top
Autor: Redakcja

Wywiad: Katarzyna Sowicka i Piotr Doleszczak o swojej karierze i kursie w Coders Lab

seoaktualnościcoders labmarketing

W dzisiejszych czasach rosnąca dominacja marketingu cyfrowego tworzy nieskończenie wiele możliwości dla profesjonalistów w tej dziedzinie. Katarzynę Sowicką, uznaną specjalistkę w content marketingu, oraz Piotra Doleszczaka, eksperta od SEO, połączyła pasja do edukacji. W naszym najnowszym wywiadzie, oboje dzielą się swoimi doświadczeniami, omawiają kluczowe elementy kursu Content Marketing w Coders Lab i oferują unikalne spojrzenie na ich drogę kariery. Dowiedz się, jak zbudowali swoje kariery, co najbardziej cenią w kursie i dlaczego są przekonani, że edukacja w Coders Lab to inwestycja w przyszłość.

Poznaj autora i wykładowcę kursu Content Marketing

Piotr Doleszczak to ekspert digital marketingu, SEO i komunikacji. Posiada ponad 13-letnie doświadczenie, w tym czasie współpracował z wieloma markami i startupami oraz realizował liczne projekty online. Przygodę z marketingiem cyfrowym rozpoczął w 2010 roku. Od ponad 5 lat pracuje jako starszy specjalista Content Commerce w Ringier Axel Springer Polska, dodatkowo odpowiada za SEO i strategię treści oraz odgrywa kluczową rolę w łączeniu atrakcyjnych treści z efektywnym pozycjonowaniem. Piotr jest współzałożycielem serwisu czynnie wspierającego osoby z niepełnosprawnością — www.NaRencie.pl. Jako aktywny wykładowca i mentor, Piotr angażuje się w rozwijanie przyszłych talentów w dziedzinie SEO. W Coders Lab pełni rolę wykładowcy i mentora na kursie "Specjalista SEO". Piotr wykorzystuje także swoje doświadczenie w edukacji, które zdobył jako nauczyciel akademicki w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, w której prowadził zajęcia na temat e-learningu, projektowania aplikacji multimedialnych, podcastu i videcas-tów w edukacji. Piotr ukończył studia podyplomowe na kierunku Digital Media na Uniwersytecie SWPS, a jego kompetencje zostały potwierdzone przez uzyskanie certyfikatu DIMAQ od IAB Polska. W swojej pracy kładzie szczególny nacisk na jakość, transparentność, strategię i skuteczne pozycjonowanie, uważając te elementy za kluczowe w osiąganiu sukcesów w dzisiejszym zmiennym środowisku digital marketingu.

Poznajcie recenzentkę i wykładowczynię kursu content marketing

Katarzyna Sowicka to edytor z wykształcenia, marketer z zamiłowania i wyboru. Z marketingiem związana od kilkunastu lat, buduje strategie content marketingowe dla firm oraz marek osobistych. Entuzjastka metodologii challenger brands, optymalizacji i biznesowego wykorzystania marketingu. Autorka pierwszego w Polsce raportu w Forbes „Challenger brands, którzy zmieniają świat”. Wiceprezes Stowarzyszenia Content Marketing Polska, w ramach którego współorganizuje międzynarodową konferencję Power of Content Marketing, konkursy branżowe oraz koordynuje organizowane przez ICMF badania kondycji content marketingu w Polsce. Wykładowca na kierunku Marketing Internetowy w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz na kierunku Content Marketing SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny we Wrocławiu. Szczególną uwagą darzy również marketing wartości, etykę w biznesie oraz wykorzystanie AI w content marketingu. Współpracowała z takim markami jak: ING Bank Śląski, BNP Paribas, Euro RTV AGD, Śnieżka.

Wywiad — pytania dotyczące kariery zawodowej

Jak wyglądała twoja droga zawodowa, która doprowadziła cię do miejsca, w którym jesteś teraz?

— Marketing jest moim czwartym wyborem zawodowym. Marketingu internetowego uczyłam się od przysłowiowego zera we wrocławskiej agencji Content Solutions. Pisałam teksty, uczyłam się na czym polega SEO, potem moje umiejętności zostały wykorzystane do zarządzania operacyjnego agencją. Content marketing pojawił się dość naturalnie, bo w agencji pracowaliśmy z klientami (m.in. przez kilka lat z Castorama Polska) dokładnie w obszarach budowania wzrostu organicznego – mówi Katarzyna Sowicka.

— Po studiach zacząłem pracę w prestiżowej agencji PR, następnie byłem współwłaścicielem i prezesem kilku dużych startup-ów i e-commerców oraz nauczycielem akademickim. Od ponad 5 lat pracuje w największym wydawnictwie online w Polsce, w dziale Content Commerce. Współpracuję także z wieloma firmami w charakterze freelancera, specjalisty SEO i Content Managera przy realizacji wielu projektów internetowych. Od około roku współpracuję też z Coders Lab jako mentor i wykładowca na kursie Specjalista SEO. Mam ponad 13 lat doświadczenia w digital marketingu. Lubię i potrafię dzielić się wiedzą, co doprowadziło mnie do stworzenia tego kursu – mówi Piotr Doleszczak.

Jakie umiejętności lub cechy osobowości uważasz za kluczowe dla sukcesu w twojej branży?

— Ciężko być dobrym contentowcem, jeśli nie jest się kreatywną i cierpliwą osobą. Tworzenie unikalnych i angażujących treści to proces twórczy, w którym umiejętność patrzenia na problem z różnych perspektyw i znajdywanie nowych sposobów na opowiedzenie historii są stale obecne. Content marketing to technika długodystansowa. Wyniki nie pojawią się od razu, więc cierpliwość i konsekwentność się przydają. Podobnie jak analityczne myślenie, bo trzeba być w stanie rozumieć i interpretować dane, aby optymalizować swoje strategie. Do listy dodałabym także umiejętność uczenia się, bo marketing to bardzo dynamiczna dziedzina, empatię, która pomaga zrozumieć problemy odbiorców i na koniec zdolność zarządzania czasem – marketing treści często wymaga koordynacji wielu różnych projektów i zadań jednocześnie – mówi Katarzyna Sowicka.

— Na pewno, w każdej dziedzinie, warto być pracowitym i dbać o swój rozwój, być kreatywnym i szybko adaptować się do zmian. Odnośnie zawodu, w którym pracuję, uważam że szczególnie ważne jest rozwijanie umiejętności budowania relacji z użytkownikami i tworzenia contentu, posiadanie znajomość narzędzi analitycznych oraz serwisów i ich funkcjonalności, a także dbanie o analityczne myślenie – mówi Piotr Doleszczak.

Jakie rady można udzielić osobom, które planują podążać podobną ścieżką zawodową?

— Trudno mi wybrać tylko jedną radę… Poza tym, żeby być otwartym i gotowym na nowe doświadczenia oraz być ciekawym świata to znaczy czytać, oglądać, słuchać, to w kontekście obecnych czasów ważne jest, aby w o siebie dbać. Praca w marketingu może być stresująca. Deadlinesy, multitaskingi, presje na wynik – to się zdarza. Dlatego naprawdę warto zadbać o balans życia zawodowego i prywatnego. Mieć czas na odpoczynek, zainteresowania, przyjaciół – to pomaga utrzymać świeżość umysłu i energię do działania – radzi Katarzyna Sowicka.

— Zgadzam się z Kasią. Dodałbym jeszcze, uwierz w siebie, nie bój się testować i eksperymentować, bądź otwarty na nowo wchodzące technologie i możliwości, zwracaj uwagę na liczby, a nie na swoje przekonania. Nieprzerwanie kontynuuj naukę i rozwijaj swoje umiejętności, a także buduj sieć kontaktów w swojej branży – radzi Piotr Doleszczak.

Czy możliwość wzięcia udziału w tym kursie na początku kariery zawodowej skłoniłaby do zapisania się na niego?

— Na pewno! I to bez wahania – mówi Katarzyna Sowicka – Na początku mojej kariery informacje na temat marketingu były rozrzucone po całym internecie i ciężko było znaleźć konkretne, praktyczne porady i narzędzia do nauki. A ten kurs? To jest jak kompendium wiedzy zgromadzonej w jednym miejscu.

Po pierwsze, kurs jest bardzo praktyczny. Praca z każdym zagadnieniem kończy się rzeczywistym zadaniem lub projektem do zrealizowania, co oznacza, że uczestnik może od razu zastosować to, czego się nauczył. Po drugie, jestem wielką zwolenniczką uczenia się od osób, które już są tam, gdzie ja chciałbym być, ciągle to praktykuję. To znakomicie przyspiesza rozwój i obniża ryzyko podejmowania błędnych decyzji. I na koniec, ten kurs nie tylko uczy technicznych aspektów content marketingu, ale również pokazuje, jak radzić sobie z wyzwaniami i problemami, które na pewno napotka się na swojej drodze. Pomaga zrozumieć rynek, konkurencję i to, jak najlepiej zastosować swoje umiejętności i pasje do tworzenia rzeczywistych, skutecznych strategii marketingowych. Więc tak, na pewno bym się zapisała. Z perspektywy czasu wiem, że wiedza i umiejętności nabyte na tym kursie przyspieszyłyby moją karierę o kilka lat – odpowiada Katarzyna Sowicka.

— Tak, zdecydowanie wziąłbym udział w kursie. Łączy on wiele elementów, które są niezwykle cenne na początku kariery. Zrozumienie tego, jak prowadzić dialog z klientami, jak skutecznie tworzyć i dystrybuować wartościowy, a wręcz pożądany przez użytkowników content jest fundamentalne, a ten kurs pozwala na zdobycie tych umiejętności w skondensowanej formie – mówi Piotr Doleszczak.

Wywiad — pytania dotyczące kursu content marketing

jakie było twoje główne źródło inspiracji do tworzenia tego kursu?

— Źródłem inspiracji była zaistniała potrzeba na rynku e-commerce, którą zacząłem zauważać w mojej codziennej pracy, a także przemyślenia, spotkania z klientami, osobami uczestniczącymi w kursach i innymi marketerami. Według mnie rynek zaczął odczuwać silną potrzebę korzystania z Content Marketingu. Stale wzrastająca liczba reklam online i offline, które za wszelką cenę dążą do skupienia na nich uwagi odbiorcy. Odpowiednio targetowane reklamy, w różnej formie, „pushują”, śledzą i „gonią” nas po wszystkich portalach, a najczęściej – oprócz chęci uzyskania odsłony lub kliku – nie oferują nic w zamian. Znane jest zjawisko tzw. ślepoty banerowej lub tzw. szumu medialnego, z którego jako użytkownicy nie jesteśmy w stanie nic wartościowego dla siebie wyłuskać. Odpowiedzią na taką formę marketingu i reklamy jest Content Marketing, który proponuje użytkownikowi treści, które są wartościowe, angażujące, a często wręcz przez niego pożądane. To dzięki takiemu – unikatowemu, wiarygodnemu i edukacyjnemu – contentowi buduje się wizerunek, zaufanie i w wielu przypadkach „oddziałuje” się na potencjalnego klienta z większą siłą niż w przypadku „tradycyjnej reklamy”, którą ludzie – są w coraz większym stopniu po prostu – zmęczeni. Uważam, że Content Marketing jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów budowania zaufania, relacji i zwiększania zaangażowania użytkowników i klientów. Ważne jest ciągłe dostosowanie contentu do zmieniających się trendów i preferencji konsumentów, a także zrozumienie roli, jaką Content Marketing odgrywa w budowaniu wizerunku marki – tłumaczy Piotr Doleszczak autor kursu.

Dla kogo jest przeznaczony ten kurs? czy jest skierowany do początkujących czy do osób z doświadczeniem?

— Kurs jest przeznaczony dla szerokiego spektrum osób zainteresowanych marketingiem. Zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem treści, jak i dla tych, którzy posiadają już pewne doświadczenie, ale chcą poszerzyć lub uporządkować swoją wiedzę i umiejętności. Początkującym kurs dostarczy mocnych podstaw z zakresu content marketingu, tworzenia różnych rodzajów contentu oraz jego dystrybucji. Pozwoli zrozumieć, czym się różnią i do czego służą różne typy treści i jak je optymalizować pod kątem Google’a. Będzie to doskonały punkt wyjścia do rozpoczęcia kariery w tej branży. Osobom, które mają już jakieś marketingowe doświadczenia kurs ten może posłużyć jako doskonałe uzupełnienie ich umiejętności. Mogą nauczyć się nowych technik tworzenia i optymalizacji treści, dowiedzieć się o najnowszych trendach w content marketingu, a także poszerzyć swoje kompetencje w zakresie zarządzania strategią treści. Niektóre moduły kursu, szczególnie te strategiczne, mogą okazać się niezwykle przydatne dla osób, które już pracują w tej dziedzinie, ale chcą poprawić swoje umiejętności. W dobie niepewności i dynamicznych zmian rynkowych, optymalne zarządzanie contentem, wpływa na skuteczność i efektywność działań marketingowych firmy. Praktyczne narzędzia i techniki nauczane w tym kursie pomagają w zrozumieniu, jak tworzyć, dostarczać i optymalizować treści, które angażują odbiorców i prowadzą do pożądanych rezultatów biznesowych. Niezależnie od tego, czy ktoś jest freelancerem, małą firmą, czy globalnym gigantem – umiejętność zarządzania contentem jest nieoceniona w dzisiejszym zasobnym w informacje świecie. Biorąc pod uwagę solidność i rzetelność merytoryczną tego kursu, jestem przekonana, że jest niezawodnym narzędziem do zdobycia tych umiejętności – mówi Katarzyna Sowicka.

Czego uczestnicy mogą się nauczyć na tym kursie?

— Uczestnicy kursu mogą oczekiwać nabycia następujących umiejętności i wiedzy:

 1. Zrozumienie fundamentalnych zasad content marketingu i inbound marketingu,
 2. Poznanie różnych kanałów marketingowych wykorzystywanych w dystrybucji treści i strategii do ich skutecznego wykorzystania,
 3. Zrozumienie procesu tworzenia, dystrybucji i promocji treści marketingowych,
 4. Zdolność do stworzenia efektywnego kalendarza publikacji oraz planu dystrybucji i promocji,
 5. Zdobycie praktycznej wiedzy na temat narzędzi wspierających inbound marketing i content marketing, w tym narzędzi SEO, systemów zarządzania treścią i narzędzi do analizy rynkowej,
 6. Zdolność do ustalania celów kampanii marketingowej, definiowania kluczowych wskaźników efektywności (KPI) i bezpośrednich wskaźników wyników (DRI),
 7. Umiejętność pomiaru i analizy skuteczności kampanii content marketingowych,
 8. Zrozumienie, jak wykorzystać dane behawioralne do segmentacji użytkowników i tworzenia spersonalizowanych kampanii,
 9. Zdolność do śledzenia konwersji i wykorzystania modeli atrybucji,
 10. Umiejętność przeprowadzania testów i eksperymentów marketingowych w celu optymalizacji strategii,
 11. Zdolność do wykorzystania AI, takiej jak ChatGPT, w badaniach rynkowych i analizie konkurencji.

Po ukończeniu kursu uczestnicy będą wyposażeni w solidne, praktyczne umiejętności i wiedzę, które pozwolą im skutecznie planować, realizować i analizować kampanie content marketingowe, korzystając z najnowszych narzędzi i technologii dostępnych na rynku – mówi Katarzyna Sowicka recenzentka kursu.

Jakie są unikalne wartości i cechy kursu, które wyróżniają go na tle innych dostępnych na rynku?

— Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat polski krajobraz content marketingowy znacząco się urozmaicił. Ofert szkoleń i kursów jest dużo, przy czym warto podkreślić, że kompleksowych ofert, pomocnych w sytuacji, kiedy ktoś na przykład chce się przebranżowić, nie jest wiele. W przypadku tego kursu warto podkreślić kilka kluczowych, unikalnych cech i wartości.

Kompleksowe podejście do content marketingu i inbound marketingu: kurs obejmuje zagadnienia począwszy od zrozumienia podstawowych zasad, przez tworzenie i dystrybucję treści, aż po analizę i optymalizację kampanii.

Praktyczna nauka: jak bardzo praktyka jest ważna, wie każdy, kto kiedykolwiek próbował zastosować w pracy wiedzę teoretyczną. Ten kurs koncentruje się na dostarczeniu uczestnikom praktycznych umiejętności, które mogą natychmiast zastosować w swoim miejscu pracy.

Zastosowanie AI w marketingu: AI to gorący temat kilku ostatnich miesięcy. Niewątpliwe ważny, dlatego kurs pokazuje, jak wykorzystać sztuczną inteligencję, taką jak ChatGPT, do analizy rynkowej i konkurencji.

Poznanie różnych narzędzi marketingowych: bez narzędzi praca content marketera jest trudna, czasem wręcz niemożliwa. Umiejętność optymalnego ich wykorzystania wpływa nie tylko na szybkość pracy, ale przede wszystkim na jej efektywność. Dlatego podczas kursu dużo uwagi poświęcamy szerokiemu spektrum narzędzi, które mogą pomóc marketerom w ich pracy, od narzędzi SEO, przez systemy zarządzania treścią, aż po narzędzia do analizy rynkowej.

Skupienie na wynikach: kurs kładzie nacisk na określanie celów, śledzenie KPI i DRI oraz pomiar i analizę skuteczności kampanii. Uczestnicy nauczą się, jak skupić się na wynikach i jak wykorzystać dane do optymalizacji strategii.

Zrozumienie rynku: kurs pokazuje, jak wykorzystać dane behawioralne do segmentacji użytkowników i tworzenia spersonalizowanych kampanii. Ponadto skupia się na zdolności do przeprowadzania badań rynkowych i analizy konkurencji.

Testowanie i eksperymentowanie: sylabus jest tak skonstruowany, że zachęca do testowania i eksperymentowania z różnymi strategiami i kanałami marketingowymi, co pomaga uczestnikom nauczyć się elastyczności i adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych – wymienia Katarzyna Sowicka recenzentka kursu.

— Gdybym miał wybrać główną, unikalną wartość, cechę kursu to postawiłbym na jego kompleksowość i praktyczny charakter wychodzący poza obszar Content Marketingu. Uczestnicy kursu, uzyskają kompleksową i aktualną wiedzę oraz praktyczne umiejętności wykorzystania narzędzi i kanałów marketingowych online. Po ukończeniu kursu będą potrafili planować, prowadzić i ewaluować kampanie content marketingowe oparte o dystrybucję wartościowego contentu. Warto również wspomnieć o istotnym elemencie, jakim jest współpraca między uczestnikami kursu i element tzw. networkingu, który oferuje kurs. Uczestnicy mają szansę nawiązać relacje z innymi osobami zainteresowanymi tą dziedziną, oraz profesjonalistami i ekspertami, co może mieć nieoceniony wpływ w dłuższej perspektywie kariery zawodowej – mówi Piotr Doleszczak autor kursu.

Co uczestnicy zyskają po ukończeniu kursu? jaki jest cel tego kursu?

— Celem tego kursu jest dać uczestnikom realne umiejętności, które pozwolą im śmiało konkurować na rynku content i inbound marketingu. Chciałabym, żeby czuli się pewnie, znali sprawdzone taktyki i narzędzia. A na każdym kroku kursu, zarówno przy łatwych jak i trudniejszych zagadnieniach, żeby mieli poczucie wsparcie ekipy z Coders Lab. W praktyce to oznacza, że uczestnik nie jest pozostawiony sam sobie, a wykładowcy są po to, żeby pomóc i razem dążyć do celu. No i najważniejsze - chciałabym, żeby każdy uczestnik tego kursu wyszedł nie tylko z kawałkiem papieru, ale przede wszystkim z pakietem konkretnej, użytecznej wiedzy – mówi Katarzyna Sowicka.

— Chciałbym, aby uczestnicy kursu zrozumieli kluczowe zasady Content Marketingu oraz zdobyli umiejętności niezbędne do tworzenia i wdrażania skutecznych strategii content marketingowych. Celem kursu jest przekazanie uczestnikom i uczestniczkom rzetelnej wiedzy i praktycznych umiejętności korzystania z narzędzi i platform, dzięki którym będą mogli realnie wpłynąć na rozwój biznesu, samodzielnie planować i realizować kampanie content marketingowe, które efektywnie zwiększają widoczność i zaangażowanie w mediach online, a tym samym budować wizerunek marki i angażować swoją społeczność w istotny, opłacalny dla firmy sposób – mówi Piotr Doleszczak.

Jakie zadania i projekty będą realizować uczestnicy podczas kursu?

— Uczestnicy będą mieli okazję do realizacji wielu praktycznych zadań i projektów. To wszystko po to, aby zdobyta wiedza nie była tylko teorią, ale stała się umiejętnością, którą będą mogli realnie wykorzystać. W jaki sposób wyjaśnia kilka poniższych przykładów.

Tworzenie strategii content marketingowej – uczestnicy nauczą się, jak opracować skuteczną strategię content marketingową, opierającą się na badaniach i analizach. Będą pracować nad stworzeniem treści blogowych i artykułów, zoptymalizowanych pod kątem SEO.

Komunikacja i posty w mediach społecznościowych – będziemy pracować nad tworzeniem i publikacją postów SM, takich jak Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube, TikTok i Spotify. Uczestnicy będą uczyć się, jak tworzyć angażujące treści, przyciągające uwagę i zwiększające zaangażowanie, także na forach i grupach (Reddit, Quora, i Twitch).

Projekty związane z reklamą natywną, webinarium, współpracą z influencerami, newsletterami, marketingiem automation – uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne projekty w tych obszarach, nauczą się, jak korzystać z różnych formatów i kanałów w inbound i content marketingu.

Przygotowanie i analiza kampanii marketingowej i testy to kolejny obszar wiedzy, któremu poświęcimy sporo uwagi. Uczestnicy będą pracować nad przygotowaniem i analizą kampanii marketingowej, korzystając z popularnych narzędzi SEO i marketingu treści.

Nie mogło zabraknąć modułu o wykorzystanie AI i ChatGPT. Uczestnicy nauczą się, jak korzystać z AI i ChatGPT do ewaluacji i analizy swoich kampanii content marketingowych – mówi Katarzyna Sowicka.

Jakie perspektywy otwierają się przed absolwentami po ukończeniu kursu?

— Po ukończeniu tego kursu drzwi do świata marketingu otwierają się szeroko. Uczestnik jako wykwalifikowany specjalista od content marketingu, będzie mieć szereg możliwości kariery, zarówno w małych startupach, jak i dużych korporacjach. Umiejętności, które zdobędzie na tym kursie, są niezwykle uniwersalne. Ścieżek po kursie jest kilka. Uczestnik może wybrać bycie content marketerem, tworząc strategie treści i zarządzając publikacjami blogów, mediów społecznościowych, newsletterów i więcej. Może również przejść do SEO, wykorzystując umiejętności zdobyte na tym kursie, aby optymalizować treści i zwiększać widoczność stron internetowych w wyszukiwarkach. Inną możliwością jest praca jako specjalista ds. inbound marketingu, gdzie głównym zadaniem jest przyciągać, angażować klientów, tworząc doświadczenia, które nie tylko są przyjazne dla marki, ale również dostarczają wartości i budują zaufanie. Jeśli uczestnik rozważa założenie własnej agencji content marketingowej, marki osobistej czy firmy doradczej, fundament zdobyty na kursie niewątpliwie będzie przydatny – mówi Katarzyna Sowicka.

Dlaczego warto polecić ten kurs osobie myślącej o podjęciu nauki w tej dziedzinie?

— Kiedy sama szukam dla siebie kursów, które poszerzą moją wiedzę, zależy mi przede wszystkim na trzech aspektach. W pierwszej kolejności na praktycznym podejściu, a ten kurs jest właśnie zaprojektowany tak, aby dostarczyć realne umiejętności, które uczestnik będzie mógł od razu zastosować w praktyce. Teorii towarzyszą konkretne zadania, które pomagają zrozumieć, jak działa content marketing w prawdziwym świecie. Po drugie zawsze staram się ocenić, w jakim stopniu poszerzy on moje kompetencje. W tym wypadku podczas kursu uczestnik ma szansę nauczyć się nie tylko tworzenia atrakcyjnych treści, ale przede wszystkim budowania strategii, analizowania i optymalizowania działań oraz wykorzystania różnych narzędzi, jak SEO czy marketing automation. Trzeci aspekt to odpowiedź na pytanie, jak zainwestowany czas i budżet będę mogła wykorzystać w przyszłości. Content marketing jest niezbędnym elementem większości współczesnych strategii marketingowych. Firmy z różnych branż poszukują specjalistów od content marketingu, co czyni to pole bardzo atrakcyjnym pod względem perspektyw zawodowych – mówi Katarzyna Sowicka.

— Ze względu na praktyczne i kompleksowe podejście do Content Marketingu. Kurs oferuje solidne podstawy teoretyczne i bardzo dużą dawkę praktycznej wiedzy. Ponadto, biorąc pod uwagę, że kurs jest stale aktualizowany, uczestnicy i uczestniczki mają pewność, że otrzymują najbardziej bieżące informacje i najlepsze praktyki w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. Dodatkowo, wszechstronny zakres tematów obejmujący tworzenie treści, optymalizację SEO, analizę danych, pozwala uczestnikom i uczestniczkom na zdobycie kompleksowego zestawu niezbędnych umiejętności. Warto też podkreślić wsparcie mentora, oferowanego w ramach kursu, i możliwość konsultacji indywidualnych, które dodatkowo wzmacniają jego wartość – mówi Piotr Doleszczak.


Czytaj podobne artykuły