Back to Top
team work w Coders Lab
Autor: Redakcja

Nowy partner Coders Lab uruchamia swoją szkołę IT w Czechach oraz Słowacji

franczyzaaktualności

Dla wywodzącej się z Polski szkoły IT to partnerstwo jest kluczowym krokiem w kierunku umocnienia pozycji na europejskim rynku. Zarówno Czechy jak i Słowacja są rosnącymi ośrodkami rozwoju branży IT, a zapotrzebowanie na specjalistów IT w tych krajach nieustannie rośnie.

Coders Lab wchodzi na rynek dwóch sąsiadujących krajów: Czech i Słowacji. Oba kraje zyskują na znaczeniu w oczach globalnych firm jako kierunek outsourcingu procesów technologicznych. Szacuje się, że czeski rynek IT urośnie w okresie lat 2022-2026 o 2,22 mln dolarów amerykańskich, rosnąc każdego roku średnio o 4%. Z kolei słowacki przychód z sektora IT do roku 2026 ma osiągnąć wartość ponad 9,5 mln euro (w stosunku do nieco ponad 8 mln euro w roku 2021), rosnąc przy tym o 2,4% rocznie. Oba te kraje wymagają stałego napływu wykształconych specjalistów IT w celu dalszego rozwoju rynku i utrzymania konkurencyjności.

Za rozwój szkół IT pod szyldem Coders Lab w tych dwóch krajach będzie odpowiedzialny Martin Ptáček, doświadczony właściciel startupów, który na mocy siedmioletniej umowy został wyłącznym franczyzobiorcą polskiej marki w tych krajach. Jak sam twierdzi, decyzja o wejściu w sektor edukacji IT była przez niego dobrze przemyślana:

"Zdecydowaliśmy się wprowadzić Coders Lab na czeski i słowacki rynek z dwóch powodów. Pierwszy z nich to ciągły brak specjalistów IT w naszym regionie i poza jego granicami. Drugim jest rosnąca popularność rynku technologicznego samego w sobie. Format kursów Coders Lab jest dobrze opracowany i obszerny, a kursy cieszą się świetnymi ocenami absolwentów. Pomimo że istnieją już na tych rynkach konkurencyjne szkoły, dostrzegamy doskonałą okazję do wprowadzenia marki Coders Lab w Czechach i na Słowacji. Pragniemy uruchomić pierwsze kursy jeszcze w czerwcu 2023” mówi Martin Ptáček, CEO oraz załozyciel Sprinto Digital, przedsiębiorca z doświadczeniem w edukacji, technologii oraz zarządzaniu produktami."

Grzegorz Morawski, odpowiedzialny za globalny rozwój Coders Lab, przyznaje, że wiele wskazuje na możliwość uruchomienia pierwszego kursu zgodnie z planem:

"Uruchomienie pierwszego kursu na nowym rynku franczyzowym zajmuje zwykle od 3 do 5 miesięcy. Dużo zależy od tego, jak szybko Partner zgromadzi kadrę potrzebną do uruchomienia działalności, zwłaszcza nauczycieli. Ale wszystkie przygotowania postępują dobrze i jestem przekonany, że już w tym roku będziemy mieli kilka partii pierwszych kursów” — mówi Morawski.

Jednocześnie jest przekonany, że zarówno czeski, jak i słowacki rynek oferują wielki potencjał w zakresie rozwoju kursów programistycznych, testerskich i analitycznych. Łącznie te dwa niewielkie kraje stoją w obliczu zapotrzebowania na tysiące specjalistów z sektora IT.

"Program szkoleń Coders Lab odpowiada na potrzeby rynku pracy. Wierzymy, że nasze know-how i narzędzia w połączeniu z umiejętnościami organizacyjnymi i marketingowymi naszego Partnera pozwolą Coders Lab odnieść sukces i w ciągu kilku lat stać się jednym z wiodących ośrodków szkoleniowych w Czechach i na Słowacji" — dodaje Grzegorz Morawski.

Coders Lab, jedna z pierwszych szkół IT w Europie, rozwija się na rynku międzynarodowym za sprawą systemu franczyzowego. Dzięki takiej formule, Coders Lab oferuje swoim Partnerom kompleksowy zestaw materiałów edukacyjnych i marketingowych oraz cenną wiedzę i wsparcie w zakresie uruchamiania i skutecznego zarządzania placówkami edukacyjnymi w efektywny sposób. Ponad 10 000 absolwentów zdecydowało się na kurs w Coders Lab, rozpoczynając swoją karierę w IT w Polsce, Rumunii, Kosowie, Hiszpanii czy Indonezji.


Czytaj podobne artykuły