Back to Top
Autor: Redakcja

Coders Lab i Grupa Klett łączą siły, aby zasilić sektor IT w Słowenii i Serbii

franczyzaaktualnościbranża it

Coders Lab, jedna z czołowych szkół programowania, podjęła strategiczną współpracę z Grupą Klett w celu wzmocnienia sektora IT w Słowenii i Serbii. Ta znacząca kolaboracja ma na celu zasilić przemysł technologiczny w regionie dobrze wykwalifikowanymi i kompetentnymi specjalistami IT.

Początek Współpracy: Coders Lab i Grupa Klett

Coders Lab, międzynarodowa akademia IT, ma przyjemność ogłosić partnerstwo z Grupą Klett, największym wydawcą podręczników i zeszytów ćwiczeń dla szkół podstawowych i średnich. Dzięki temu partnerstwu słoweńskie i serbskie spółki zależne Klett otworzą franczyzowe akademie IT w swoich krajach. Obie firmy są znane ze swojego niezachwianego zaangażowania w doskonałość edukacyjną.

Jako kluczowy gracz w sektorze edukacji w Słowenii i Serbii, Klett wnosi do partnerstwa bogate doświadczenie i głębokie zrozumienie lokalnych potrzeb. "W Rokus Klett wierzymy w potęgę wiedzy, dlatego nasze hasło brzmi 'Wiedza czyni nas wielkimi'" - powiedział Primož Zupan, dyrektor wykonawczy ds. nowych modeli biznesowych i innowacji w Rokus Klett. "Jako partnerzy franczyzowi Coders Lab możemy zaoferować naszym studentom najwyższej klasy edukację w zakresie kodowania. Jesteśmy zaangażowani w pomoc naszym studentom w rozpoczęciu udanej kariery w branży IT i przyczyniamy się do rozwoju rynku IT w naszych regionach".

Cele Współpracy: Jak Coders Lab i Grupa Klett zamierzają zasilić sektor IT?

Współpraca wynika ze wzajemnego zrozumienia znaczenia dostosowania edukacji do szybko zmieniającego się krajobrazu technologicznego. "Wiedza i rozwój to największe przewagi konkurencyjne każdej gospodarki i kraju. Aby szybko i skutecznie zmniejszyć lukę między podażą a popytem na ekspertów IT, zdecydowaliśmy się na współpracę z Coders Lab IT Academy" - dodał Primož Zupan. "Oczekujemy, że ta współpraca zapewni naszym studentom wysokiej jakości szkolenia, które zaspokoją potrzeby branży i pomogą im odnieść sukces w karierze zawodowej".

Rynki IT w Serbii i Słowenii wykazały w ostatnich latach obiecujący potencjał wzrostu. Ponieważ technologie cyfrowe nadal przenikają każdy aspekt naszego życia, popyt na produkty i usługi IT będzie rósł. "Sektor IT jest istotnym czynnikiem przyczyniającym się do wzrostu gospodarczego w obu krajach, z potencjałem przyciągania inwestycji zagranicznych i tworzenia miejsc pracy wymagających wysokich kwalifikacji.

Grzegorz Morawski, menedżer ds. franczyzy Coders Lab, również wyraził swoje zadowolenie i zaufanie do tej współpracy, stwierdzając: "Cieszymy się, że możemy współpracować z Grupą Klett w Słowenii i Serbii. Ich bogate doświadczenie w sektorze edukacji i zaangażowanie w zapewnianie wysokiej jakości możliwości uczenia się doskonale wpisują się w naszą wizję. Wspólnie staramy się wyposażyć studentów w umiejętności i wiedzę niezbędną do rozwoju w branży IT".

Patrząc w przyszłość, partnerstwo to ma na celu nie tylko zaspokojenie, ale i przekroczenie potrzeb branży IT w Słowenii i Serbii. "Aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu na wykwalifikowanych specjalistów IT, ważne jest, aby starannie wybrać najbardziej odpowiednie szkolenia i edukację. Dzięki Coders Lab zapewniającym kompleksowe programy szkoleniowe, poszczególne osoby mogą śmiało wkroczyć na rynek pracy i przyczynić się do jego dynamicznego rozwoju" - podsumował dyrektor wykonawczy Rokus Klett.

Spojrzenie na przyszłość: Plany Coders Lab i Grupy Klett

Coders Lab, jedna z najstarszych szkół IT w Europie, prowadzi ekspansję zagraniczną w systemie franczyzowym. Jako franczyzodawca zapewnia Partnerom kompletny zestaw materiałów edukacyjnych i marketingowych, materiały edukacyjne oraz know-how do uruchomienia i sprawnego zarządzania placówką szkoleniową. Ponad 10 000 studentów ukończyło kursy Coders Lab w Polsce, Rumunii, Kosowie, Hiszpanii i Indonezji.

Grupa Klett jest powszechnie uznawana za jedną z wiodących firm edukacyjnych w Europie. Posiadając doskonałe doświadczenie w sektorze edukacji, Grupa Klett doskonale uzupełnia misję Coders Lab, której celem jest dostarczanie praktycznych umiejętności programowania dla każdego, kto pragnie wejść do branży IT.

Dzięki tej współpracy, Coders Lab ma za zadanie dostarczyć unikalny zestaw praktycznych kursów programowania w Słowenii i Serbii, które mają na celu przyspieszenie kariery osób zainteresowanych branżą technologiczną. Programy te są zaprojektowane tak, aby umożliwić uczestnikom nabycie istotnych umiejętności w krótkim czasie i stawiają nacisk na hands-on learning, co oznacza, że uczniowie będą miały okazję pracować nad rzeczywistymi projektami.

Współpraca z Grupą Klett pozwoli również Coders Lab na skorzystanie z już istniejącej sieci instytucji edukacyjnych, która ma szeroki zasięg w całej Europie. Dzięki temu Coders Lab będzie mogło oferować swoje kursy większej liczbie uczestników i przyczynić się do poprawy dostępu do edukacji IT w regionie.

Niewątpliwie ta kolaboracja z Grupą Klett jest kolejnym krokiem Coders Lab w stronę realizacji swojej misji. Jest to ekscytujący moment dla sektora IT w Słowenii i Serbii, który z pewnością skorzysta z dodatkowych zasobów, które ta współpraca przyniesie.


Czytaj podobne artykuły