Back to Top
 

Coders Lab do lat tworzy alternatywę dla studiów informatycznych, koncentrując się na intensywnym i praktycznym nauczaniu kompetencji poszukiwanych przez pracodawców. Rocznie kształcimy ponad 1000 programistów i 800 testerów. Ten potencjał zainteresował globalne marki takie jak: Siemens Digital Logistics, Capgemini czy Cheil.

Java Developer box

Wyzwanie

Konwencjonalne strategie rekrutacyjne ograniczone do poszukiwania doświadczonych specjalistach stają się coraz mniej efektywne. Duży deficyt midów i seniorów na rynku pracy sprawia, że ich stawki z roku na rok wzrastają o 20-30% (wg raportu IT Market Snapshot 2021 stworzony przez inhire.io), a procesy rekrutacyjne trwają miesiącami. Dzięki rozpowszechnieniu pracy zdalnej polscy specjaliści są poszukiwani przez firmy z całego świata. To jedynie zaostrza konkurencję między potencjalnymi pracodawcami. Sytuacja, o której mówimy, nie ulegnie zmianie przez co najmniej kilka następnych lat.

Coraz więcej firm decyduje się więc zatrudnić juniorów przygotowanych do pracy zgodnie z aktualnymi wymogami rynku pracy. Z taką intencją do Coders Lab zgłaszają się firmy mające stale otwarte rekrutacje na specjalistów IT.

Coders Lab przygotował dla dużych firm Program Partnerski. Jego celem jest umożliwienie regularnego zatrudniania najlepszych absolwentów z wybranej technologii np. wyszkolonych Junior Java Developerów.

 
pisanie na klawiaturze laptopa

Działanie

Współpraca Coders Lab z Partnerami to przykład idealnej synergii. My w realny sposób pomagamy naszym kursantom i absolwentom w znalezieniu świetnej pracy w międzynarodowej branży IT, a Partnerzy zyskują regularny dostęp do bazy setek wyszkolonych młodszych specjalistów gotowych do zatrudnienia.

Firmy partnerskie w czasie trwania współpracy (najczęściej ok. 12 miesięcy) uzyskują pierwszeństwo w zatrudnieniu najlepszych absolwentów kursów ze wskazanej wcześniej technologii.

 

Do wyboru są obszary technologiczne odpowiadające liście dostępnych kursów Coders Lab, m.in.:

yellow dot
Java Developer,
yellow dot
Python Developer,
yellow dot
JavaScript + React Developer,
yellow dot
Tester Manualny i Automatyzujący,
yellow dot
Data Lab – Analityk Danych (m.in. Python, SQL, Tableau).

W ramach współpracy partnerskiej do Coders Lab należy:

yellow dot
aktywna promocja możliwości rekrutacyjnych, zebranie wstępnych deklaracji od zainteresowanych absolwentów, wstępna selekcja kandydatów,
yellow dot
informowanie o współpracy z Partnerem w materiałach szkoleniowych w celu wypromowania firmy Partnera jako potencjalnego Pracodawcy,
yellow dot
wstępna selekcja absolwentów zainteresowanych ogłoszeniem rekrutacyjnym Partnera i rekomendacja najlepszych osób.

Z kolei Partner kursu zobowiązuje się do:

yellow dot
opracowania tzw. case study (przykład efektów współpracy), które za zgodą obu stron może być wykorzystane do celów marketingowych,
yellow dot
udziału w kampaniach promujących naukę danej technologii,
yellow dot
udziału w procesie edukacyjnym (webinary, dodatkowe warsztaty, zadania dla kursantów),
yellow dot
wyrażenia zgody na udostępnienie logotypu celem wykorzystania do przez Coders Lab w materiałach szkoleniowych i promocyjnych.

Efekty

OBECNI PARTNERZY KURSÓW CODERS LAB

Cheil to agencja, która na co dzień obsługuje lidera w dziedzinie technologii cyfrowych – firmę Samsung. Zajmują się tworzeniem stron i aplikacji internetowych oraz lokalizacją projektów dla głównego klienta w Polsce oraz dla partnerów w Europie. Stale rozbudowują też swój zespół o specjalistów front-end. Partner kursu JavaScript Developer.

 

Capgemini jest światowym liderem w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych oraz transformacji cyfrowej. Jego celem jest wprowadzanie czołowych i innowacyjnych rozwiązań oraz udostępnienie klientom całej gamy możliwości cyfrowego świata. A wszystko to w oparciu o 50-letnią tradycję i szeroką wiedzę branżową. Capgemini regularnie szuka do swojego zespołu specjalistów front– i back-end oraz testerów. Partner kursów Java Developer, Tester Manualny i Tester Automatyzujący.

 
Siemens Digital Logistics logo

Siemens Digital Logistics to Globalne Centrum Technologii należące do grupy Siemens. W ramach swoich działań rozwijają platformę logistyczną AX4 umożliwiające firmom kontrolowanie i monitorowanie złożonych procesów związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw. Jest to duże innowacyjne rozwiązanie wykorzystywanie w międzynarodowych projektach. Partner kursów JavaScript Developer, Tester Manualny i Tester Automatyzujący.

 

Podsumowanie

Partnerstwo to rozwiązanie stworzone dla dużych firm, które mają stale otwarte rekrutacje na stanowiska programistyczne, testerskie lub analityczne i planują regularnie zatrudniać młodszych specjalistów IT posiadających standardową wiedzę. W efekcie umowa partnerska umożliwia zatrudnienie kilkunastu pracowników w skali roku.

 

Główna wartość Partnerstwa:

yellow dot
stały dostęp do najlepszych absolwentów,
yellow dot
pierwszeństwo w składaniu ofert pracy najlepszym absolwentom,
yellow dot
brak opłat za rekrutację – w zamian za zaangażowanie promocyjne i merytoryczne.
 

Edukacja IT dla firm – kontakt do Coders Lab

Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

 

Paweł Molski

Key Account Manager

 pawel.molski@coderslab.pl

tel: 666 406 518


Paweł chętnie wysłucha Twoich potrzeb i zaproponuje najlepsze rozwiązania związane z rekrutacją IT dla biznesu.

 

Zmagasz się z niedoborem specjalistów IT?

Chętnie porozmawiamy o Twoich potrzebach i zaproponujemy dopasowane rozwiązanie.

 
0/1000

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...