Back to Top
 

Firma Amazon zaprosiła nas do wewnętrznego programu Career Choice, którego celem jest umożliwienie pracownikom rozwoju kompetencji i zdobycia nowych kwalifikacji. W odpowiedzi Coders Lab przygotował specjalną ścieżkę edukacyjną. Skorzystało z niej ponad 200 pracowników Amazon.

 
JavaScript Box Tester Manualny Box

Wyzwanie

Amazon wiele energii i uwagi poświęca swoim działaniom employer brandingowym. Nic w tym dziwnego – według danych z 2021 roku na całym świecie dla Amazona pracuje ponad 1,5 miliona osób. W Polsce z kolei liczba stałych pracowników po 2020 roku wzrosła aż do 23 tysięcy. Tzw. rynek pracownika zmusza pracodawców do oferowania obecnym i przyszłym pracownikom dodatkowych wartości. Według raportu Benefity w oczach pracowników 2021 najbardziej wyczekiwanym benefitem pracowników są szkolenia i kursy zawodowe, które umożliwiają im zdobycie nowych kompetencji oraz dalszy rozwój. Co istotne tak samo odpowiadają zarówno kobiety (22,7%), jak i mężczyźni (21,1%).

W efekcie Amazon stworzył program Career Choice, dzięki któremu dofinansowuje szkolenia pracownikom nastawionym na podnoszenie kwalifikacji i tym samym wzmacnia ich zaangażowanie. W momencie gdy jako Coders Lab zostaliśmy zaproszeni przez Amazon do współpracy, w programie Career Choice dominowały kursy językowe i szkolenia z szeroko rozumianej logistyki.

Celem wspólnych działań Coders Lab z firmą Amazon było zwiększenie atrakcyjności programu Career Choice i rozbudowanie jego oferty o całkowicie nowe programy związane z programowaniem oraz testowaniem.

 
szkolenie stacjonarne

Działanie

Po omówieniu pomysłu firmy Amazon oraz ocenieniu potrzeb oraz możliwości pracowników przygotowaliśmy dla nich specjalną ofertę szkoleń. Do wyboru były kursy związane z programowaniem oraz testowaniem:

yellow dot
JavaScript Developer,
yellow dot
Tester Manualny.

Po określeniu zakresu projektu przystąpiliśmy do określania konkretnych zadań do wykonania. Wśród nich znalazły się m.in.:

yellow dot
przygotowanie harmonogramów szkoleniowych dopasowanych do możliwości pracowników,
yellow dot
dopasowanie poziomu oraz zakresu przekazywanej wiedzy do potrzeb i celów szkolonych pracowników,
yellow dot
promocja możliwości udziału w kursach IT wśród pracowników firmy Amazon,
yellow dot
przygotowanie niezbędnych formalności związanych z udziałem oraz organizacją kursów,
yellow dot
przeprowadzenie zaplanowanych kursów,
yellow dot
wspieranie pracowników w trakcie całej ścieżki zdobywania umiejętności programistycznych bądź testerskich.

Na początku współpracy dużym wyzwaniem było przekonanie pracowników do nowego zakresu szkoleń. Nauka programowania lub testowania jest sporym wyzwaniem. Kursy są wymagające i trwają ok. 7 miesięcy. Do zadań zarówno Coders Lab, jak i samego Amazona, należało pokazanie pracownikom korzyści wynikających ze zdobycia kompetencji przyszłości. Ponadto pracownicy, którzy zgłaszali się na szkolenia, mogli liczyć na refundację kosztów (całości lub części) przez Amazon.

 
Amazon logo

Od początku naszej współpracy ponad 200 pracowników Amazon zdobyło nowe kwalifikacje. Dodatkowo firma wzmocniła swój wizerunek jako pracodawcy i zyskała narzędzie do budowania zaangażowania wśród zatrudnionych osób.

Współpraca jest pozytywnie oceniana przez wszystkie strony i po pierwszym sukcesie została przedłużona na kolejne lata. Obecnie realizujemy takie szkolenia dla firmy Amazon już 3 rok z rzędu.

 
pracownicy w biurze

Podsumowanie

Wyżej opisane Case Study może być inspiracją dla dużych firm, którym zależy na długofalowej strategii rozwoju zasobów ludzkich. Dzięki dedykowanym Akademiom IT pracodawcy realizują różne cele, np. employer branding, reskilling, upskilling czy outplacement.

Jak to działa?

yellow dot
Klient określa cele programu, np. reskilling.
yellow dot
Coders Lab na bazie własnych doświadczeń proponuje dedykowane programy rozwojowe.
yellow dot
Coders Lab prowadzi działania promocyjne i rekrutację do programu.
yellow dot
Coders Lab prowadzi szkolenia i inne działania rozwojowe.
yellow dot
Klient zyskuje zmotywowanych pracowników z nowymi kwalifikacjami.

Główne wartości:

yellow dot
dedykowane rozwiązanie – możliwość dostosowania programu do potrzeb,
yellow dot
kompleksowe rozwiązanie – możliwość realizacji różnych celów: reskilling, upskilling, outplacement.
 
 

Chcesz zrealizować z nami podobny projekt ?

Odezwij się! Chętnie poznamy Twój cel i przygotujemy pomysł na jego realizację.

 

Paweł Molski

Key Account Manager

 pawel.molski@coderslab.pl

tel: 666 406 518


Paweł chętnie wysłucha Twoich potrzeb i zaproponuje najlepsze rozwiązania związane z rekrutacją IT dla biznesu.

 

Zmagasz się z niedoborem specjalistów IT?

Chętnie porozmawiamy o Twoich potrzebach i zaproponujemy dopasowane rozwiązanie.

 
0/1000

Wypełniłeś/aś formularz kontaktowy, co oznacza, że jesteś zainteresowany/a naszą ofertą i oczekujesz kontaktu z nasze. Więcej...