Back to Top
nauka programowania online
Autor: Redakcja

Czy można nauczyć się programowania online?

nauka itnauka onlineszkoła itprogramowanie

Od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki programowania, tylko nie wiesz jak pogodzić to ze swoimi obowiązkami. Z jednej strony bardzo chciałbyś zmienić pracę i wejść do świata IT, ale ciężko jest się przebranżowić będąc stale na etacie. Rozglądasz się za kursem programowania lecz nie masz czasu na stacjonarne bootcampy, a do całkowicie samodzielnej nauki brakuje Ci systematyczności i jasno ustalonego planu działania? Czy jest jakieś rozwiązanie?

Zobacz jak wygląda kurs zdalny z zajęciami na żywo w Coders Lab.

 

Zdalna nauka programowania się opłaca

Oszczędność czasu

Przede wszystkim oszczędzasz czas, który poświęciłbyś na dojazdy. Dzięki temu możesz w łatwy sposób połączyć naukę programowania ze swoimi obowiązkami. Zajęcia odbywają się wieczorami w godzinach 18:30-21:30 (min. 2 razy w tygodniu) oraz w sobotę od 8 do 13. Jeżeli pracujesz na etacie, masz zbyt wiele obowiązków i nie możesz się zmotywować do samodzielnej nauki, kurs zdalny będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. 

Sam planujesz swój dzień

Poza zajęciami na żywo 50% kursu to Twoja praca własna i to od Ciebie zależy jak ją rozplanujesz. Pamiętaj jednak, że bez odpowiedniego przygotowania do zajęć będzie Ci trudno zrozumieć pewne kwestie omawiane podczas wykładów lub programowania na żywo. Podczas planowania obowiązków musisz uwzględnić dodatkowy czas na samodzielną naukę programowania z gotowych materiałów, do których będziesz mieć dostęp na platformie kursu. 

Wsparcie grupy i wykładowcy

Kurs zdalny w Coders Lab to nie tylko materiały czy lekcje video udostępnione w wirtualnej platformie. To przede wszystkim systematyczne zajęcia 3 razy w tygodniu, które odbywają się na żywo. Możesz na bieżąco pytać wykładowcę lub grupę o dane zagadnienia, rozwiązujesz ćwiczenia z grupą na żywo - jednym słowem masz interakcję z ludźmi, którzy rozwieją Twoje wątpliwości i odpowiedzą na wszystkie pytania. Dodatkowo jeśli miałeś problem z jakimś ćwiczeniem przed każdymi zajęciami możesz wejść na platformę i przedyskutować istotne dla Ciebie kwestie z wykładowcą.

Monitorowanie postępów Twojej nauki

Podczas kursu motywujemy Cię do dalszej nauki! Swoje postępy omawiasz na indywidualnych sesjach z mentorem, a po każdym module czeka Cię egzamin sprawdzający Twój poziom wiedzy. Dzięki temu kontrolujesz swoją pracę, a regularność zajęć motywuje Cię do systematycznej nauki. 

Jakość kursu stacjonarnego przeniesiona na naukę online

Kurs zdalny to taka sama systematyczność nauki, jakość materiałów, merytoryczna wiedza i wykładowcy jak podczas nauki stacjonarnej. Stworzyliśmy ten tryb z myślą o Twojej wygodzie! Jeśli nie możesz uczestniczyć w stacjonarnym bootcampie, to nic straconego. Zdalny tryb nauki w Coders Lab będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

IT kluczem do przyszłości

Znalazłeś już sposób na pogodzenie swoich obowiązków z nauką programowania, ale zróbmy krok wstecz. Dlaczego umiejętność programowania i branża IT to przyszłość?

Zapotrzebowanie na umiejętności związane z technologią stale rośnie. Według McKinsey Global Institute liczba godzin poświęconych na pracę, w której wykorzystujemy umiejętności związane z technologią wzrośnie o ponad połowę. Rynek pracy w branży IT ciągle potrzebuje specjalistów i trend ten nie ulegnie zmianie w najbliższej przyszłości. Wraz z dynamicznym rozwojem technologii oraz sztucznej inteligencji powstaje coraz więcej miejsc pracy związanych z programowaniem. W tej branży na pewno nie musisz bać się o wyparcie Twojego zawodu przez AI. Jeżeli jednak dalej zastanawiasz się czy warto wziąć udział w kursie programowania, to na pewno przekona Cię wysokość stawek wynagrodzeń programistów. Senior Developerzy z kilkuletnim doświadczeniem potrafią zarabiać nawet 14 000 zł brutto! Pracuj.pl wskazuje branżę IT jako najlepiej zarabiającą w całej Polsce.

IT to przyszłość pod względem rozwoju rynku pracy, technologii i wysokości zarobków. Tylko od Ciebie zależy czy dołączysz do tego świata! Sprawdź, który kurs programowania w Coders Lab jest dla Ciebie.


Czytaj podobne artykuły