Back to Top
współpraca coders lab z hiszpanią
Autor: Redakcja

Coders Lab wkracza na Półwysep Iberyjski

franczyzabranża itaktualności

Największa szkoła programowania w Polsce z przytupem rozpoczyna rok 2021. Właśnie podpisała umowę z wyłącznym franczyzobiorcą w Hiszpanii.

Szkoła IT Coders Lab rozpoczęła ekspansję zagraniczną w 2019, kiedy to uruchomiliśmy swój pierwszy franczyzowy oddział zagraniczny w Rumunii. Od tamtej pory nie zwalniamy tempa. Jeszcze w 2019 do sieci Coders Lab dołączyła Indonezja, a z końcem 2020 roku – Austria. Nowy rok 2021 przynosi nam kolejne otwarcie. Tym razem na kursach opracowanych przez polskich programistów będą mogli szkolić się Hiszpanie.

Nowa franczyza Coders Lab

Wyłącznym franczyzobiorcą Coders Lab w Hiszpanii została firma Oxygen Workspace, właściciel biura coworkingowego w Madrycie. Jej twórca, Jose Antonio Alonso Mayor, tłumaczy, dlaczego postanowił poszerzyć swój biznes poprzez wejście na rynek szkół IT i dlaczego zdecydował się na współpracę z polskim bootcampem.

- Podobnie jak w wielu innych krajach, w Hiszpanii istnieje wielkie zapotrzebowanie na pracowników z umiejętnościami cyfrowymi. Szybki rozwój technologii powoduje, że na rynku brakuje zarówno juniorów, jak i doświadczonych specjalistów. A to właśnie od nich w coraz większej mierze będzie zależeć tempo wzrostu gospodarczego – mówi przedsiębiorca. – Postanowiliśmy połączyć nasze siły z Coders Lab, ponieważ ma ona bardzo elastyczne portfolio, które można dogodnie dopasować do wymagań rynkowych. Równie ważne było jednak wieloletnie doświadczenie i wsparcie, które jako przyszły franczyzobiorca odczuliśmy już na bardzo wczesnym etapie rozmów.

Marcin Tchórzewski, prezes i założyciel Coders Lab przyznaje, że Hiszpania od początku była jednym z bardziej pożądanych celów na mapie zagranicznej ekspansji Coders Lab.

- Cieszę się, że możemy powitać Oxygen Workspace jako kolejnego Partnera w naszej sieci. Hiszpania stanowi dla nas bardzo interesujący rynek. Z jednej strony to bardzo rozwinięta gospodarka z wieloma zaawansowanymi gałęziami gospodarki. Z drugiej jednak, kraj boryka się z wieloma problemami ekonomicznymi, w szczególności dotyczącymi rynku pracy. Stopa bezrobocia przez ostatnią dekadę utrzymywała się tam na dwucyfrowym poziomie, a wśród osób młodych dochodziła nawet do 50%. Nasze kursy stanowią odpowiedź na potrzeby związane z kształceniem młodych kadr. Wierzę, że wraz z naszym nowym Partnerem odniesiemy sukces w Hiszpanii – mówi Marcin Tchórzewski.

Na czym polega ekspansja zagraniczna Coders Lab?

Międzynarodowa ekspansja Coders Lab opiera się na franczyzie. W ramach tego modelu współpracy franczyzobiorca odpowiada za działania marketingowe, sprzedaż, organizację kursów oraz ich prowadzenie. Coders Lab natomiast zachowuje pełną kontrolę nad produktem i merytoryczną stroną kursów. Szkoła IT ma też swój know-how operacyjny, dzięki któremu franczyzobiorcy łatwiej jest wejść i rozwijać się na rynku bootcampów programistycznych.

Wśród rynków priorytetowych dla Coders Lab znajdują się kraje Europy Środkowej i Zachodniej, ale również Azji i Afryki. Liczymy, że rok 2021 również zaowocuje trwałą, wieloletnią współpracą i będziemy mogli kształtować umiejętności IT coraz większego grona przyszłych specjalistów.

 


Czytaj podobne artykuły