Back to Top
ekspansja zagraniczna Coders Lab - Austria
Autor: Redakcja

Coders Lab wchodzi do Austrii

branża itaktualnościfranczyza

Mimo pandemii specjaliści IT są jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów. W samej Unii Europejskiej brakuje 600 tys. programistów. Chcąc odpowiedzieć na zapotrzebowania branży, Coders Lab rozwija swoją działalność i wchodzi na rynek austriacki!

Zagraniczna ekspansja Coders Lab

Rok 2019 był dla nas przełomowy. Dzięki uruchomieniu franczyzy w Rumunii otworzyliśmy drzwi do światowego podboju. Najbardziej znana firma branży HR w kraju rozpoczęła wówczas kształcenie programistów pod szyldem Coders Lab. Tym samym zaczęliśmy mieć realny wpływ na edukację i rozwój branży IT w kraju Drakuli.

Kolejny zagranicznym sukcesem było zaistnienie na indonezyjskim rynku i podpisanie umowy franczyzy z Koding Next. Szkoła z największego wyspiarskiego państwa świata dotychczas oferowała zajęcia programowania dla dzieci i młodzieży, a wspólnie z Coders Lab otworzyła się na dorosłych, chcących postawić swoje pierwsze kroki w branży informatycznej.

Coders Lab nie zwalnia tempa

Pandemia nie sprzyja ekspansji biznesowej, ale w przypadku Coders Lab rok 2020, pod względem rozwoju zagranicznego, nie będzie należał do straconych. W wyniki współpracy z eduPRO GmbH, międzynarodową grupą edukacyjną, już wiosną 2021 w Austrii rozpoczną się nasze kursy programowania i testowania.

- Cieszę się, że możemy być nowym partnerem franczyzowym Coders Lab. Do połączenia sił z polską szkołą przekonała nas wysoka jakość szkoleń, a przede wszystkim ich praktyczny charakter oraz bogata oferta kursów IT. Jestem pewien, że nowatorskie podejście do nauczania, jakie proponuje Coders Lab, szybko przekona do siebie klientów w Austrii – mówi Reinhard Weidinger, prezes i założyciel eduPRO Group, przedsiębiorca z 25-letnim doświadczeniem w branży edukacyjnej.

- Wejście na rynek austriacki to dla nas milowy krok w ramach realizacji naszej strategii globalnej ekspansji. To dla nas wyróżnienie, że zaufał nam partner z takim doświadczeniem i renomą. Wspólnie będziemy mogli zaoferować nową jakość edukacji programistycznej w Austrii i pomóc wielu osobom w osiągnięciu celu, jakim jest rozpoczęcie kariery w branży IT – dodaje Marcin Tchórzewski, prezes i założyciel Coders Lab Szkoły IT.

Franczyza przepisem na rozwój edukacji IT zagranicą

Austria to trzeci kraj, w którym otwieramy swój franczyzowy oddział. W ramach licencyjnego modelu współpracy franczyzobiorca odpowiada za działania marketingowe, sprzedaż, organizację kursów oraz ich prowadzenie. Coders Lab natomiast zachowuje pełną kontrolę nad produktem i merytoryczną stroną kursów. Szkoła IT ma też swój know-how operacyjny, dzięki któremu franczyzobiorcy łatwiej jest wejść i rozwijać się na rynku bootcampów programistycznych.

- Nasz koncept stanowi atrakcyjną propozycję w szczególności dla istniejących firm, które chcą poszerzyć swój profil działalności. Kursy Coders Lab mogą być ciekawym uzupełnieniem oferty dla wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw z branży edukacyjnej, ale również dla firm programistycznych oraz rekrutacyjnych - mówi Grzegorz Morawski, menedżer ds. franczyzy Coders Lab.

Chcąc rozwijać się na zagranicznych rynkach, kontynuujemy rekrutację franczyzobiorców za granicą. Wśród priorytetowych rynków znajdują się kraje Europy Środkowej i Zachodniej, ale również Azji i Afryki. Liczymy, że rok 2021 również zaowocuje trwałą, wieloletnią współpracą i będziemy mogli kształtować umiejętności IT coraz większego grona przyszłych specjalistów.

 


Czytaj podobne artykuły