Back to Top
Autor: Redakcja

Porównanie - Coders Lab vs. Kampus 42 Warsaw

edukacja itszkoła itszkolenia w itcoders labnauka onlineaktualności

Decyzja o wyborze szkoły programowania może być skomplikowana. W świecie IT wiedza i umiejętności są kluczem do sukcesu. Szereg instytucji edukacyjnych oferuje kursy, które mają na celu szybko i efektywnie przygotować Cię do rozpoczęcia kariery w branży. Niedawno swoją działalność w Polsce rozpoczęła akademia programowania Warsaw42, będąca częścią globalnej sieci szkół 42Network.org z centralą w Paryżu. W celu ułatwienia Ci wyboru, przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie różnic między Coders Lab a Warsaw42.

Dla kogo jest kurs programowania?

Kursy programowania jest skierowany do różnych grup osób, w zależności od ich poziomu doświadczenia i celów zawodowych. Kursy mogą być szczególnie korzystne dla początkujących, czyli osób, które są na początku swojej przygody z programowaniem i chcą szybko nabyć podstawowe umiejętności. Kolejnym przykładem są osoby chcące zmienić ścieżkę kariery i przebranżowić się na stanowisko techniczne. Kursy będą też świetnym wyborem dla doświadczonych programistów, którzy chcą nauczyć się nowego języka programowania lub technologii i doskonalić swoje umiejętności. Należy też wymienić przedsiębiorców, założycieli startupów i kierowników, ponieważ umiejętności nabyte na kursie pomogą im zrozumieć, jak działa szeroko pojęta technologia, co pomoże im w tworzeniu produktów, zarządzaniu projektami i prowadzeniem zespołu.

Kilka słów o Coders Lab i 42 Warsaw

CODERS LAB

Coders Lab jest jedną z najbardziej uznanych szkół programowania w Polsce, która od 2013 roku pomaga uczestnikom zdobywać umiejętności potrzebne do rozpoczęcia kariery w obszarze technologii i nowych mediów. Jesteśmy obecni w kilku krajach na całym świecie, oferując różne tryby nauczania, zarówno stacjonarne, jak i zdalne. Nasza oferta obejmuje szeroką gamę kursów, od programowania front-end i back-end, poprzez testowanie oprogramowania, aż po kursy z zakresu analizy danych. Koncentrujemy się na praktycznym aspekcie nauki, a kursy są prowadzone przez doświadczonych programistów i testerów. Każdy kurs kończy się projektami praktycznymi, które uczestnicy mogą dodać do swojego portfolio.

KAMPUS 42 WARSAW

Warsaw42 to akademia programowania, który jest franczyzą 42Network.org, międzynarodowej sieci szkół programowania, której główną siedzibą jest Paryż, we Francji. 42Network.org powstała na podstawie oryginalnej Ecole 42, założonej przez Xaviera Niel w 2013 roku. Program edukacyjny Warsaw42 opiera się na realizacji projektów we współpracy z innymi uczestnikami i partnerami kampusu, a uczestnik samodzielnie dobiera tematy i zadania, które go interesują. Głównym językiem w akademii programowania 42 Warsaw jest C, ale istnieje też możliwość poznać inne języki programowania.

Kto może wziąć udział w kursach i jak wygląda proces rekrutacyjny?

CODERS LAB

Kursy Coders Lab są skierowane do osób w różnym wieku, niezależnie od ich doświadczenia zawodowego czy wykształcenia. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni programiści, którzy chcą nauczyć się nowych technologii czy języków programowania, mogą skorzystać z oferty Coders Lab. Proces rekrutacyjny w Coders Lab jest bardzo prosty. Często rozpoczyna się on od rozmowy z Doradcą Kariery, który na podstawie preferencji, ale także dotychczasowych doświadczeń zawodowych czy edukacyjnych pomaga określić, który kurs będzie najlepszy dla kandydata. Istnieje jednak spora część kursantów, którzy decydują się na kurs bez rozmowy z Doradcą, bazując jedynie na informacjach, które dostępne są na naszej stronie internetowej lub w internecie.

KAMPUS 42 WARSAW

Warsaw42, chociaż też otwarty dla wszystkich, skupia się głównie na młodych ludziach w wieku 18-30 lat, którzy wykazują bazowe kompetencje w zakresie programowania. Natomiast w Warsaw42 proces rekrutacyjny jest bardzo skomplikowany i wymaga zdecydowanie więcej zaangażowania. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego kandydaci muszą przejść przez serię testów logicznych online, które mają dość wysoki poziom. Ci, którzy osiągną wystarczająco wysoki wynik, są zapraszani do udziału w 4-tygodniowym bootcampie zwany "Piscine". Podczas tego intensywnego okresu, który trwa cztery tygodnie, uczestnicy pracują nad różnymi projektami programistycznymi. Raz na siedem dni uczestnicy Piscine podchodzą do egzaminów.

Porównanie programów i systemów nauczania

CODERS LAB

Jako Coders Lab oferujemy szereg kursów programistycznych w różnych językach programowania i technologiach, takich jak JavaScript, Java, Python oraz kursy związane z analizą danych, testowaniem oprogramowania czy tworzeniem stron internetowych i contentu. W Coders Lab kursy prowadzone są w małych grupach i nauczanie opiera się na praktycznych projektach, które uczą konkretnych umiejętności potrzebnych na rynku pracy. Każdy kurs kończy się stworzeniem portfolio projektów, które studenci mogą pokazać potencjalnym pracodawcom. Kursy są prowadzone przez doświadczonych specjalistów z branży IT w trybie stacjonarnym lub zdalnym, w zależności od preferencji kursanta. Wszystkie materiały szkoleniowe są w języku polskim.

KAMPUS 42 WARSAW

W Warsaw42 nauczanie opiera się na tzw. pedagogice peer-to-peer. To oznacza, że nie ma tradycyjnych nauczycieli ani wykładów. Studenci uczą się od siebie nawzajem, pracując nad wspólnymi projektami. Większość materiałów szkoleniowych jest w języku angielskim. Proces ten ma na celu nauczenie studentów samodzielnego rozwiązywania problemów, pracy zespołowej i adaptacji do szybko zmieniających się technologii. Projekty są oceniane przez innych studentów według precyzyjnie określonych kryteriów.

Metoda nauczania

CODERS LAB

Jako Coders Lab oferujemy nauczanie oparte na praktyce. Kursanci uczestniczą w projektach, które mają na celu nauczenie ich, jak radzić sobie z rzeczywistymi problemami IT. Mamy też strukturalne podejście do nauczania. Kursy są podzielone na moduły, a każdy z nich koncentruje się na konkretnych umiejętnościach i technologiach. Kursy są prowadzone przez doświadczonych trenerów, którzy pomagają uczniom zrozumieć materiał i rozwijać umiejętności. W Coders Lab stawia się na naukę przez doświadczenie.

KAMPUS 42 WARSAW

Kampus 42 natomiast skupia się na samodzielnej nauce i rozwiązywaniu problemów. Nie ma tradycyjnych lekcji czy wykładów. Zamiast tego, uczniowie pracują nad rzeczywistymi projektami i zadaniami w zespołach, co pozwala im nabyć praktyczne umiejętności.

Wsparcie w trakcie kursu i po kursie

CODERS LAB

W Coders Lab uczniowie mogą liczyć na stałe wsparcie swoich trenerów, zarówno podczas zajęć, jak i poza nimi. Nauczyciele są dostępni, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów i odpowiadać na pytania. Dodatkowo oferujemy sesje mentoringowe, podczas których uczniowie mogą pracować nad swoimi projektami pod okiem doświadczonych mentorów. Po ukończeniu kursu w Coders Lab absolwenci otrzymują od nas pomoc w poszukiwaniu pracy. Szkolenia z zakresu budowania CV, przygotowywania się do rozmów kwalifikacyjnych i networking'u są częścią programu. Jako Coders Lab utrzymujemy silne relacje z firmami IT, co pomaga w efektywnym łączeniu absolwentów z potencjalnymi pracodawcami.

KAMPUS 42 WARSAW

Z kolei, w Warsaw42, wsparcie pochodzi głównie od innych studentów. Pedagogika peer-to-peer polega na tym, że studenci uczą się od siebie nawzajem, pomagając sobie wzajemnie w rozwiązywaniu problemów i oceniając projekty swoich kolegów. Mimo zastosowania tego modelu nauki osoba ucząca się w 42 Warsaw może otrzymać pomoc od zespołu akademii, czyli pedagogów, leadera czy partnerów kampusu. Absolwenci Warsaw42 otrzymują wsparcie po kursie, mając możliwość wzięcia udziału w spotkaniach networkingowych z firmami partnerskimi.

Dostępność, elastyczność i czas trwania

CODERS LAB

Jako Coders Lab oferujemy swoje kursy w kilku miastach w Polsce, takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków i Poznań. Dostępne są u nas również kursy online, które są dla każdego, kto ma dostęp do internetu. W Coders Lab kursy są zaplanowane z myślą o elastyczności. Można wybrać kursy dzienne, wieczorowe lub weekendowe, w zależności od osobistych preferencji i zobowiązań. Kursy dzienne odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, a weekendowe w soboty i niedziele również w godzinach 9-17. Kursy online oferują jeszcze większą elastyczność, ponieważ uczniowie mogą uczyć się w swoim własnym tempie i według własnego harmonogramu. Kursy w Coders Lab trwają zazwyczaj do 7 tygodni w trybie dziennym i do 7 miesięcy w trybie weekendowym. Czas trwania może się różnić w zależności od konkretnej ścieżki szkoleniowej, ale na ogół są zaprojektowane tak, aby dać uczniom intensywne, skoncentrowane doświadczenie nauki.

KAMPUS 42 WARSAW 

kolei Warsaw42 ma jeden centralny kampus w Warszawie, w którym zajęcia odbywają się stacjonarnie. Budynek jest otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. 42 Warsaw nie oferuje zdalnego trybu edukacji. Warsaw42 oferuje jeden, intensywny program edukacyjny. Cały kurs — w zależności od dostępności czasowej oraz motywacji uczestników — może trwać nawet do 2 lat.

Koszty

CODERS LAB

Nasz bootcamp programistyczny Coders Lab jest płatny, oferujemy jednak różne możliwości finansowania, takie jak nieoprocentowane ratalne plany płatności (RATY 0%) lub dofinansowania i oferty promocyjne.

KAMPUS 42 WARSAW

Warsaw42 nie wymaga żadnej opłaty. Warunkiem uczestnictwa jest wyróżnienie się na tle innych kandydatów, rozwiązanie różnorodnych testów, przejście 4-tygodniowego bootcampu oraz zdania egzaminów.

Podsumowanie

Wybór między Coders Lab a Warsaw42 zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji i celów kariery. Jeśli szukasz wszechstronnego kursu, który oferuje naukę różnych technologii i wsparcie w poszukiwaniu pracy, Coders Lab może być lepszym wyborem. Jeżeli natomiast chcesz rozwinąć umiejętności uczenia się i zdobyć umiejętności programistyczne, Warsaw42 może być dobrym rozwiązaniem.

Pamiętaj, że po wybraniu 42 Warsaw i rozwiązaniu ich gier rekrutacyjnych możesz dostać informację zwrotną, że nie zostałeś przyjęty na ich akademię, ale to nie znaczy, że nie możesz pracować w branży IT. Jesteśmy przekonani, że z nami zostaniesz świetnym programistą/ką!

Zadzwoń do Nas!

Aleksandra Wielgus — Doradca klienta

Numer telefonu: 734 777 361

E-mail: warszawa@coderslab.pl


Czytaj podobne artykuły