Back to Top
Coders Lab vs GoIT
Autor: Redakcja

Coders Lab vs. GoIT - porównanie kursów programowania

edukacja itszkoła itcoders labnauka onlineaktualności

Wybór odpowiedniego kursu programowania może stanowić duże wyzwanie. W dynamicznym świecie technologii informacyjnych, zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności jest kluczowe do osiągnięcia sukcesu. Wielu dostawców edukacji, w tym my, Coders Lab, a także GoIT, oferuje kursy i intensywne szkolenia (tzw. bootcampy), skierowane na skuteczne i efektywne przygotowanie Cię do pracy w sektorze IT. Celem obu tych instytucji jest umożliwienie Ci płynnego wejścia na rynek pracy w IT, ale pytanie brzmi, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia? W tym tekście dokonamy porównania obu ofert, aby ułatwić Ci podjęcie tej istotnej decyzji.

Co to jest kurs programistyczny?

Intensywne warsztaty programistyczne, znane jako bootcampy, to skondensowane kursy, które celują w skuteczne i dynamiczne przekazanie wiedzy programistycznej uczestnikom. Z reguły kładą one nacisk na naukę przez praktykę i często zawierają zadania projektowe, które imitują realne wyzwania biznesowe.

Kursy programistyczne mogą potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy i są zaprojektowane tak, aby uczestnicy zdobyli niezbędne umiejętności, które pozwolą im rozpocząć pracę w sektorze technologicznym. Ich nadrzędnym celem jest przekazanie wiedzy i narzędzi, które są szczególnie cenione na obecnym rynku IT. Dodatkowo te typy kursów często zapewniają wsparcie dla kariery, włączając w to pomoc w tworzeniu CV, treningi rozmów kwalifikacyjnych oraz asystę w poszukiwaniu pracy po zakończeniu szkolenia.

Dla kogo jest kurs programistyczny?

Programistyczne kursy są zaprojektowane tak, aby służyć różnorodnym grupom ludzi, biorąc pod uwagę ich doświadczenie i aspiracje zawodowe. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż z kodowaniem, bootcampy oferują solidne podstawy i szybką ścieżkę do zdobycia niezbędnych umiejętności. Osoby planujące przekwalifikowanie i wejście na techniczne stanowiska zawodowe również skorzystają na kursach, które mogą dostarczyć im konkretnych, praktycznych umiejętności. Nawet dla profesjonalnych programistów, poszukujących opanowania nowego języka programowania czy technologii, kursy mogą okazać się wartościowe. Nie zapominajmy również o przedsiębiorcach, twórcach startupów i menedżerach. Umiejętności zdobyte podczas kursu programistycznego mogą pomóc im lepiej zrozumieć technologiczne aspekty swojego biznesu, ułatwiając tworzenie produktów, zarządzanie projektami i kierowanie zespołami.

Kilka słów o Coders Lab i GoIT

Coders Lab

Coders Lab to jedna z najbardziej cenionych polskich szkół programowania, która od 2013 roku skutecznie wspomaga swoich uczestników w zdobywaniu niezbędnych umiejętności do rozpoczęcia kariery w sektorze technologii i nowych mediów. Jesteśmy obecni w kilku krajach na całym świecie, oferujemy zróżnicowane metody nauczania, zarówno stacjonarne, jak i online. Nasz asortyment kursów jest szeroki. Proponujemy kursy programowania front-end i back-end w różnych językach i technologiach, szkolenia dla testerów oprogramowania, kursy analizy danych, szkolenia z digital marketingu oraz kurs dla przyszłych product managerów. Naszym priorytetem jest praktyczny aspekt nauki. Wszystkie nasze kursy prowadzone są przez doświadczonych programistów, testerów, marketingowców oraz managerów, a ich zakończenie wiąże się z realizacją projektów praktycznych. Uczestnicy mogą te projekty dodać do swojego portfolio, co zwiększa ich atrakcyjność na rynku pracy. Po zaliczeniu wszystkich zadań i egzaminów wydajemy certyfikat ukończenia kursu.

GoIT

GoIT to instytucja edukacyjna koncentrująca się na dostarczaniu kursów programistycznych. Swoje korzenie ma na Ukrainie i znajduje się w kilku krajach na świecie jednak, jej obecność na polskim rynku edukacyjnym jest dość świeża, licząc tylko trzy lata działalności. W ich programie nauczania znajduje się kilka umiejętności technologicznych takich jak programowanie fullstack, Python, Java, testowanie oprogramowania, czy design UX/UI. Nauka w GoIT odbywa się zdalnie, przez webinary, co może nie przypaść do gustu każdemu. Kursy wymagają samodzielności i dużego zaangażowania ze strony uczestników. Zaliczenie modułów wiąże się z pracą zespołową, co może stanowić wyzwanie, zwłaszcza jeśli uczestnicy kursu są rozproszeni w różnych miejscach i strefach czasowych. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują certyfikat uczestnictwa.

Kto może wziąć udział w kursach i jak wygląda proces rekrutacyjny?

Coders Lab

Coders Lab oferuje kursy dostosowane do potrzeb osób w różnym wieku, niezależnie od ich dotychczasowego doświadczenia zawodowego czy poziomu edukacji. Nasze programy szkoleniowe są odpowiednie zarówno dla osób początkujących w świecie programowania, jak i dla doświadczonych programistów pragnących poszerzyć swoje umiejętności o nowe technologie lub języki programowania. Proces rekrutacji w Coders Lab jest prosty. Wielu kandydatów zaczyna swoją przygodę od rozmowy z naszym Doradcą Kariery, który, uwzględniając ich preferencje oraz dotychczasowe doświadczenia zawodowe i edukacyjne, pomaga określić, który kurs będzie dla nich najbardziej odpowiedni. Warto jednak podkreślić, że znaczna część naszych kursantów decyduje się na konkretny program szkoleniowy bez konieczności konsultacji z Doradcą, opierając swoją decyzję na informacjach dostępnych na naszej stronie internetowej lub innych źródłach w sieci.

GoIT

W Go IT nie jest konieczne, aby posiadać wcześniejsze doświadczenie czy specjalistyczną wiedzę — jedynym wymogiem jest gotowość do nauki i zaangażowanie. Proces rekrutacyjny w GoIT Polska obejmuje wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej, w którym podajemy swój numer telefonu, a następnie rozmowę telefoniczną z doradcą lub spotkanie informacyjne. Po wyrażeniu chęci na udział w kursie dostajemy umowę na maila i podpisujemy ją zdalnie.

Porównanie programów i systemów nauczania

Coders Lab

W Coders Lab oferujemy szereg kursów programistycznych obejmujących różnorodne języki programowania i technologie, takie jak JavaScript, Java, Python, a także kursy związane z analizą danych, testowaniem oprogramowania, czy tworzeniem stron internetowych i contentu, a także kurs product manager IT. Nasza metoda nauczania opiera się na praktyce — prowadzimy zajęcia w niewielkich grupach, skupiając się na praktyce i projektach, które uczą umiejętności bezpośrednio przekładających się na potrzeby rynku pracy. Zakończenie każdego kursu wiąże się ze stworzeniem portfolio zawierającego projekty, które nasi uczniowie mogą zaprezentować potencjalnym pracodawcom. Nasze szkolenia prowadzą doświadczeni specjaliści z branży IT, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym — zależnie od preferencji kursanta, a szystkie materiały szkoleniowe dostarczane są w języku polskim.

GoIT

Go IT Polska oferuje kursy dotyczące różnych technologii branży IT, takie jak programowanie (Java, Python), analiza danych czy projektowanie UX/UI. Ich system nauczania jest w pełni zdalny. Każdy kurs GoIT składa się z serii modułów, które obejmują konkretny zakres tematów. Od podstaw języków programowania po zaawansowane techniki i praktyki. Kursy online zawierają interaktywne elementy, takie jak quizy i projekty. Materiały szkoleniowe są po polsku, jednak wymagana jest znajomość języka angielskiego w stopniu podstawowym.

Metody nauczania

Coders Lab

W Coders Lab naszym priorytetem jest nauka przez praktykę. Kursanci biorą udział w projektach, które mają za zadanie przygotować ich do radzenia sobie z realnymi wyzwaniami z sektora IT. Nasze metody nauczania są strukturalne. Kursy są segmentowane na moduły, z których każdy skupia się na określonych umiejętnościach i technologiach. Nasze programy szkoleniowe mają określone godziny zajęć. Kursy dzienne odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, a weekendowe w soboty i niedziele również w godzinach 9-17. Nasze zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów-ekspertów, którzy pomagają uczestnikom przyswoić wiedzę i rozwijać kompetencje. Podczas każdej lekcji możesz porozmawiać z prowadzącym i otrzymać od niego wsparcie. Większość materiałów jest dostępnych 24/7 na platformie edukacyjnej online. W Coders Lab kluczową rolę odgrywa nauka przez zdobywanie realnego doświadczenia.

GoIT

Moduły kursu w GoIT składają się z wykładów, zadań domowych, a także sesji Q&A, podczas której studenci mogą zadawać pytania i otrzymywać feedback od ekspertów. Zadania domowe wykonuje się z botem, co mogłoby się wydawać nowoczesnym rozwiązaniem, jednak brakuje tutaj indywidualnej interakcji z prawdziwym nauczycielem. Pod koniec każdego modułu uczestnicy kursu wspólnie pracują nad projektem zespołowym, co wymaga utrzymania regularnej komunikacji z członkami zespołu za pośrednictwem dostępnego czatu.

Wsparcie w trakcie kursu i po kursie

Coders Lab

W Coders Lab, uczestnicy mają nieustanne wsparcie swoich instruktorów, zarówno podczas lekcji, jak i po ich zakończeniu. Wykładowcy to doświadczeni specjaliści z branży i są zawsze gotowi do pomocy w rozwiązywaniu problemów i udzielania odpowiedzi na pytania. Dodatkowo proponujemy sesje mentoringowe, gdzie uczestnicy mogą pracować nad swoimi projektami pod czujnym okiem doświadczonych mentorów. Po zakończeniu kursu w Coders Lab absolwenci otrzymują od nas wsparcie w poszukiwaniu pracy. Szkolenia z pisania dobrego CV i listu motywacyjnego, przygotowania portfolio, przeprowadzanie próbnych rozmów kwalifikacyjnych oraz symulacja technicznego etapu rekrutacji. Budowanie sieci kontaktów jest integralną częścią programu. Oprócz tego możesz dostawać subskrypcję z dedykowanymi ogłoszeniami o pracę oraz indywidualną opiekę mentora i doradcy kariery. W Coders Lab pielęgnujemy silne więzi z firmami IT, co umożliwia efektywne łączenie naszych absolwentów z możliwościami zatrudnienia. Nasi absolwenci mają pierwszeństwo rekomendacji CV w przypadku rekrutacji prowadzonych przez firmy partnerskie Coders Lab.

GoIT

GoIT oferuje wsparcie od doświadczonych specjalistów z branży IT podczas sesji Q&A oraz przez komunikator gdzie możesz liczyć na pomoc w przypadku pytań technicznych, problemów z nauką czy porad dotyczących rozpoczęcia kariery w IT. Możesz też pisać i rozmawiać z innymi studentami, tworząc sieć kontaktów, która może być przydatna w przyszłości.

Dostępność, elastyczność i czas trwania

Coders Lab

W Coders Lab organizujemy nasze programy szkoleniowe w różnych miastach Polski, w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Proponujemy również kury zdalne — online, które są dostępne dla wszystkich z dostępem do sieci. Nasze szkolenia są elastyczne — oferujemy opcje kursów dziennych, wieczorowych czy weekendowych, dostosowując je do indywidualnych potrzeb i zobowiązań uczestników. Kursy dzienne odbywają się w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, między 9 a 17, natomiast weekendowe w soboty i niedziele w tych samych godzinach. Nasze kursy online umożliwiają swobodę, pozwalając uczestnikom uczyć się w swoim tempie, dostosowanym do własnych potrzeb. Zwykle, oferujemy kursy o długości od 7 tygodni w trybie dziennym do 7 miesięcy w trybie weekendowym. Ten czas może ulec zmianie w zależności od specyfiki danej ścieżki szkoleniowej, lecz zawsze są one zaprojektowane tak, aby zapewnić uczestnikom intensywne i skoncentrowane doświadczenie edukacyjne.

GoIT

W GoIT dostępne są kursy tylko w formie zdalnej — online, co umożliwia elastyczność nauki i pozwala na dostosowanie harmonogramu nauki do Twojego stylu życia. Zajęcia odbywają się w trybie dziennym wieczorowym dwa razy w tygodniu między godziną 19, a 21. W zależności od wybranego kursu trwa on od 4,5 miesięcy do 10 miesięcy.

Koszty

Coders Lab

Program naszego intensywnego kursu programowania w Coders Lab jest objęty opłatą, jednak istnieje szereg opcji umożliwiających sfinansowanie go. Są to między innymi plany płatności ratalnej bez odsetek (RATY 0%), jak również możliwość uzyskania dofinansowania czy skorzystania z ofert specjalnych.

GoIT

Kursy programowania w GoIT są płatne, jednak aby poznać dokładne możliwości i sposoby płatności za dany kurs należy skontaktować się z obsługą klienta, czyli wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Podsumowanie

Wybór między Coders Lab a GoIT zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji i celów kariery.

Jeśli szukasz kursów wszechstronnych, dokładnych i praktycznych, a także chcesz korzystać z intensywnego wsparcia w drodze do znalezienia pracy, za które odpowiadają nasi doradcy i mentorzy, Coders Lab może być lepszym wyborem. Kurs oferowany przez Coders Lab może być realizowany w klasycznym formacie nauczania, czyli stacjonarnie, w sali lekcyjnej, lub zdalnie, z dowolnej lokalizacji na świecie. Wyznacza się konkretną grupę uczestników, które spotykają się w ustalone dni i godziny, co jest istotne, mając na uwadze to, że są oni pod opieką ekspertów z branży IT — co z pewnością wpływa na poziom motywacji do nauki. Wszyscy bowiem muszą się spotkać w tym samym miejscu i czasie, dzięki czemu możesz na bieżąco rozmawiać z wykładowcami i rozwiązywać wszelkie wątpliwości dotyczące poznawanego materiału czy zadań domowych.

Jeżeli natomiast cenisz samodzielność w nauce z lekkim wsparciem tylko w formie zdalnej i preferujesz głównie kontakt głównie tekstowy za pomocą komunikatorów, GoIT może być dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, że kursy oferowane przez Go IT to webinary online odbywające się wieczorem dwa razy w tygodniu przez kilka miesięcy, co wymaga sporej samodyscypliny. Jeżeli nie zjawiłeś się na webinarze o zaplanowanej porze, musisz samodzielnie pamiętać i zorganizować czas na nadrobienie materiałów i braków w nauce. Zadania domowe odrabiasz we własnym zakresie i należy je przesłać w określonym terminie bez względu na to, czy uczestniczyłeś w webinarze, czy nie.

Jesteśmy pewni, że z naszą metodą nauczania i wsparciem zostaniesz świetnym programistą/ką!

Sprawdź historie naszych absolwentów i przekonaj się, że Ty też możesz zmienić swoją karierę: https://beta.coderslab.pl/pl/historie-absolwentow

Zobacz też nasze kursy i znajdź coś dla siebie: https://beta.coderslab.pl/pl/kursy

Zadzwoń do Nas!

Wiktoria Paternoga — Doradca klienta
668 639 728
lub napisz na: online@coderslab.pl


Czytaj podobne artykuły