Back to Top
Autor: Redakcja

Coders Lab partnerem dydaktycznym kierunku informatyka na Uniwersytecie SWPS

partnerzy kursówaktualności

Z dumą ogłaszamy, że zostaliśmy partnerem dydaktycznym pierwszej edycji studiów informatycznych na Uniwersytecie SWPS. Każda współpraca tego typu to dla nas znak, że nasze kursy IT wyróżniają się wysoką jakością i są doceniane na rynku.

Dla nas to duże wydarzenie, którym chcemy się podzielić. Dlatego – specjalnie dla Ciebie – przygotowaliśmy kilka słów o udziale naszej szkoły IT w współtworzeniu nowego kierunku studiów na Uniwersytecie SWPS.

Współpraca Coders Lab z Uniwersytetem SWPS – na czym to polega?

Nasi wykładowcy i eksperci wspólnymi siłami przygotowali szczegółowy program laboratoriów kodowania. Będą się one odbywać w ramach zajęć z podstaw programowania. Chcemy zarazić studentów szczerą miłością do języka Python – najbardziej uniwersalnego języka programowania. Korzystają z niego nie tylko programiści, ale także analitycy danych. Pomysł, który realizujemy wspólnie z Uniwersytetem SWPS, polega na tym, by pokazać studentom, jak na zajęciach w formie intensywnego bootcampu programistycznego, mogą szybko opanować potrzebne umiejętności.

Studenci będą uczestniczyli w zajęciach przygotowanych na bazie wybranych ćwiczeń i projektów wymaganych aktualnie na bootcampach Coders Lab. Nasze 8-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoły programowania sprawia, że wiemy, jak efektywnie uczyć nawet te osoby, które nie miały wcześniej styczności z IT. Stały kontakt z trendami technologicznymi oraz wymaganiami pracodawców powoduje, że wiemy też, czego uczyć. Programy oraz materiały bootcampów są dostosowywane do wymagań rynku pracy i aktualizowane co 3–4 miesiące. Nie bez znaczenia jest tu partnerstwo z grupą Pracuj.pl, które daje nam stały wgląd w potrzeby pracodawców – mówi Jacek Tchórzewski, współzałożyciel i główny wykładowca Coders Lab.

Laboratoria Coders Lab na kierunku informatyka na Uniwersytecie SWPS – dlaczego właśnie taka forma zajęć?

Mamy świadomość, że rewolucja cyfrowa towarzyszy nam od lat i przez kolejne dekady się to nie zmieni. Branża IT rozwija się bardzo szybko i w znacznej części opiera się na praktycznych umiejętnościach.

No właśnie – praktycznych. Nie jest tajemnicą, że wszyscy w Coders Lab stawiamy właśnie na praktykę. Z wielu rozmów z naszymi absolwentami, specjalistami z Pracuj.pl oraz przede wszystkim z pracodawcami wiemy, że to właśnie umiejętność przygotowania projektu lub rozwiązania zadania przekonuje wszystkich najbardziej. Właśnie dlatego programy naszych kursów są ułożone tak, żeby nasi kursanci programowali już w pierwszych godzinach zajęć.

Tę metodę nauczania przenieśliśmy również na nasze zajęcia na Uniwersytecie SWPS, bo wiemy, że:

  • to się sprawdza,
  • to jest potrzebne,
  • to daje najlepsze rezultaty.

Takie podejście do nauki wyróżnia zarówno Coders Lab, jak i Uniwersytet SWPS. Nic więc dziwnego, że po raz kolejny połączyliśmy siły.

Współpraca Uniwersytetu z firmą Coders Lab niesie za sobą wiele korzyści. Jest połączeniem dużej dawki wiedzy przekazywanej przez wykładowców uczelni, uzupełnionej autorską metodyką nauczania firmy Coders Lab, gwarantującą uzyskanie cennej praktyki w zakresie programowania. Jestem przekonany, że zarówno studenci, jak i potencjalni pracodawcy docenią tę synergię – mówi dr Piotr Zawistowski z Katedry Informatyki na Wydziale Projektowania Uniwersytetu SWPS.

Bardzo cieszymy się z nawiązania tego partnerstwa merytorycznego i już nie możemy się doczekać pierwszych zajęć ze studentami!


Czytaj podobne artykuły