Back to Top
 

Pierwszy krok do analizy danych

Wiesz, że Big Data i Data Science jeszcze przez lata będą królować na rynku pracy, ale nie masz pewności, czy to dziedzina dla Ciebie? Darmowy, 2-godzinny kurs Analiza Danych pomoże Ci podjąć decyzję. Bez angażowania dużych zasobów czasu i pracy dowiesz się, czym zajmuje się analityk danych i sprawdzisz, czy to ścieżka kariery dla Ciebie.

Zarejestruj się na darmowe szkolenie i przekonaj się, czy świat Data Science Cię wciągnie.

 
lekcje online

7 darmowych lekcji

Dostajesz od nas materiały podzielone na 7 części po 15 minut. W sumie trwają one prawie 2 godziny! Darmowy kurs przerabiasz samodzielnie, więc to Ty decydujesz, kiedy realizujesz kolejne zadania.

lupa

Symulacja pracy analityka

Wcielisz się w rolę analityka danych i poznasz podstawy pracy z danymi na przykładzie badania dla jednego z banków. Z nami uczysz się praktycznie, wykonując kolejne lekcje oraz kroki procesu analizy eksploracyjnej.

 

Podstawowa wiedza w niecałe 2 godziny!

Poczuj przedsmak codziennej pracy analityka danych. Ten darmowy kurs to łatwy, szybki i ciekawy sposób na poznanie specyfiki Data Science.

Zobacz, czego się dowiesz
student rozpoczynający naukę podstaw analizy danych
 
monitor komputera

4 podstawowe narzędzia

Poznasz Pandas, czyli najpopularniejszą bibliotekę dla Pythona, Matplotlib/Plotly służące do tworzenia wizualizacji danych, oraz LMS, autorską platformę edukacyjną Coders Lab. Podczas kursu będziesz potrzebować konta Gmail.

monitor wyświetlający rabat

5% rabatu na kurs

Zakończ z sukcesem darmowy kurs Analiza Danych i odbierz zniżkę! Skontaktuj się z naszym Doradcą Klienta i zdecyduj się na kurs Data Lab – Analityk Danych.

Regulamin promocji znajdziesz TUTAJ

 
student rozpoczynający naukę podstaw analizy danych

Zrób pierwszy krok w analizie danych

Zarejestruj się na naszej platformie e-learningowej i weź udział w darmowym kursie.

Zacznij naukę

Najczęściej zadawane pytania

Dla kogo jest bezpłatny kurs Analiza Danych?

Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących, które nigdy nie miały do czynienia z analizą danych i chcą poznać podstawy pracy z danymi.

Czym jest Big Data?

Big Data to ogromne zbiory danych, których przetwarzanie prowadzi do uzyskania nowej wiedzy. Big Data definiuje się również jako dynamicznie rozwijająca się metoda analizy danych, która znajduję zastosowanie np. w biznesie, polityce czy bankowości. Dla banków na przykład źródłem danych będą wszelkie nasze działania związane z kontem, czyli jak, kiedy i za co płacimy, czy dokonujemy pewnych zakupów regularnie, jakie mamy wpływy na konto. Wszystkie te dane bank gromadzi w naturalny sposób, pokazuje nam je po zalogowaniu się na konto.

Big Data, mimo swojej stosunkowo krótkiej historii, sprzyja dziś rozwiązywaniu wielu globalnych problemów. Firmy takie jak IBM, Google czy HP poprzez przetwarzanie i zarządzanie danymi próbują sprostać wyzwaniom dzisiejszego świata: analizują ruch w sieci, bezpieczeństwo na drogach czy informują o zagrożeniach.

Czym jest analiza eksploracyjna?

Eksploracyjna analiza danych (rozwinięcie EAD, ang. exploratory data analysis) to inaczej zgłębianie danych, czyli zrozumienie charakterystyki danych przy użyciu technik wizualizacji oraz metod statystyki opisowej.

Na jakich narzędziach będę pracować?

1. Pandas – biblioteka, w której skład wchodzą struktury danych i narzędzia przeznaczone do przetwarzania danych. Ułatwiają one i przyspieszają proces oczyszczanie danych, a także analizę w Pythonie.

Praca nad biblioteką pandas rozpoczęła się w 2010 roku. Od tego czasu rozwinęła się na tyle, że jest stosowana do rozwiązywania wielu realnych problemów. Obecnie rozwija ją ponad 800 programistów.

2. Matplotlib/Plotly – jest wszechstronną biblioteką do tworzenia statycznych, animowanych i interaktywnych wizualizacji w Pythonie. Z kolei Plotly służy do tworzenia interaktywnych wykresów.

3. LMS – platforma e-learningowa Coders Lab udostępniająca materiały edukacyjne.

Czego nauczę się po bezpłatnym kursie Analiza Danych?

Wcielisz się w rolę analityka danych – poznasz podstawy pracy z danymi na przykładzie badania dla jednego z banków oraz przeprowadzisz analizę eksploracyjną.

Dlaczego kurs jest darmowy?

To idealna szansa dla osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie analizy danych i chcą w szybkim czasie poznać, jak wygląda praca analityka bez ponoszenia żadnych kosztów. To również elastyczne rozwiązanie, ponieważ kurs trwa 2 godziny – wystarczy, że w ciągu tygodnia w dowolnym miejscu i czasie poświęcisz tylko 15 minut dziennie, by poznać podstawowe narzędzia do analizy danych oraz dokonać pierwszej analizy eksploracyjnej.

Jaka jest ścieżka po kursie darmowym?

Zapotrzebowanie na analityków danych i specjalistów z umiejętnościami analitycznymi stale rośnie. Wciąż jednak ich brakuje, co otwiera szansę juniorom. Jeśli poczujesz, że analiza danych jest dla Ciebie, możesz pójść o krok dalej i spróbować swoich sił na kursie Analityk Danych, na którym nauczymy Cię prowadzić profesjonalną analizę danych i krok po kroku poprowadzimy przez najważniejsze elementy procesu Data Science – od zdefiniowania problemu do prezentacji wyników analizy. Wybierając Pakiet Premium, zyskujesz dodatkowy kurs Machine learning, który otwiera Ci drzwi do zawodu Data Scientist.

Czy po kursie otrzymam certyfikat?

Po kursie nie otrzymujesz certyfikatu, ale Twoje wyniki i postęp prac zostaną zapisane na Twoim indywidualnym koncie w LMS-ie.